Dragon Age

Cuda Thedas

Geografia Thedas

Dodano: 25 września 2012 20:02 | autor: Severan

Wschodnią część Thedas obmywa Amarantowy Ocean, na zachodzie znajduje się las Tirashan oraz Góry Myślirogu. Na południu znajdują się śnieżne pustkowia, która rozciągają się za Górami Orkney. Na północy rozciąga się Las Donark.

Słowo "Thedas" pochodzi z Tevinter i pierwotnie oznaczało ziemie graniczące z Imperium. Kiedy jednak Imperium straciło kontrolę nad podbitymi narodami, coraz więcej i więcej krain stało się Thedasami, aż w końcu ludzie zaczęli tak określać cały kontynent.

Północna część Thedas jest podzielona na Anderfels, Imperium Tevinter, Antivię oraz Rivan, a wyspy kontrolowane przez qunari znajdują się zaraz przy wybrzeżu. Centralne Thedas składa się z Wolnych Marchii, Nevarry i Orlais. Południe zajmuje Ferelden.

To, co znajduje się za śnieżnymi pustkowiami stanowi tajemnicę. Siarczysty mróz i jałowa ziemia sprawiły, że nie zdołali jej pokonać nawet najbardziej nieustraszeni kartografowie. Podobnie jest w przypadku zachodnich rubieży Anderfels, które nigdy nie zostały w pełni zbadane, nawet przez samego Andersa. Nie wiemy czy suche stepy znajdują się w cieniu gór, czy może rozciągają się hen, aż do jakiegoś nieznanego morza.

Muszą także istnieć inne krainy, kontynenty i wyspy. Być może po drugiej stronie Amarantu czy na północ od Par Vollen, bo przecież qunari skądś musieli przybyć do Thedas. Jeśli jednak pominąć domysły, nie wiemy nic.

-Fragment księgi W poszukiwaniu wiedzy: podróże uczonego zakonnika, autorstwa brata Genitivusa.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież