Dragon Age

Cuda Thedas

Prastary Thaig

Dodano: 25 września 2012 20:15 | autor: Severan

Wasza Wysokość,

Trudno jest uzyskać od tego szabrownika jakąś jasną odpowiedź. Ci dranie zawsze są tak przeżarci Plagą, że nie potrafią nawet trzymać śliny w gębie, o myśleniu nie wspominając. Mówi jednak, że zszedł w miejsca na Głębokich Ścieżkach, o których nasz lud zapomniał jeszcze przed pierwszą Plagą.

Mówił o wielkich posągach i świątyniach - świątyniach! Opowiadał o rzeczach, które mogła stworzyć tylko magia, i o ruinach nietkniętych przez pomioty, które nie mają prawa istnieć. Opisywał stworzenia, których nigdy nie spotkaliśmy.

Wszystko to, rzecz jasna, jest zupełnie niemożliwe. Rzeźbiarz mówi, że najwcześniejsze Wspomnienia pochodzą z czasów założenia pierwszego thaigu - co mogło istnieć przedtem? To prawda, że mroczne pomioty nie pozwalają nam zbadać miejsc, o których mówił szabrownik, ale gdyby one naprawdę istniały, musiałyby być zapisane we Wspomnieniach.

Szabrownik miał jednak w swoim posiadaniu, oprócz brudnych szmat, pewnego idola. Jasne było, że statuetkę tę wykonały krasnoludy, ale nie przypominała ona żadnego znanego Patrona. Była to postać odziana w zupełnie nieznane mi ubranie. Rzeźbiarz Pamięci nie był w stanie rozpoznać substancji, z której wykonano idola. Myśl o tym, że Wspomnienia mogą się mylić, jest... niepokojąca.

- fragment raportu ukrytego w królewskim archiwum Orzammaru z rozkazu króla Annalara Geldinblade, w 8:48 Błogosławionego

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież