Dragon Age

Cuda Thedas

Rozdarty Grzbiet

Dodano: 14 stycznia 2011 15:31 | autor: Maura

Góra Sundermount

Kirkwall od północy strzeżone jest przez góry, z których najwyższą jest Sundermount. Góra ta ma dość potworną reputację. Legenda głosi, że było to niegdyś miejsce okrutnej bitwy, gdzie obie strony wyzwoliły przerażające istoty, które cały czas grasują w tych okolicach, nie wiedząc, że wojna, na którą zostały wezwane, już dawno dobiegła końca..

Z kodeksu:

Od północy Kirkwall strzeżone jest przez łańcuch górski, nad którym góruje Rozdarty Grzbiet. Sama nazwa tego szczytu budzi powszechny lęk. Legenda głosi, że to tam właśnie stoczona została ostateczna bitwa pomiędzy Imperium Tevinter i pradawnym państwem elfów, które upadło wraz z Arlathanem. Obie strony uciekły się do pomocy przerażających stworów, które po dziś dzień grasują po zboczach góry, nieświadome, że wojna, w której walczyły, dawno dobiegła końca.

Po Wolnych Marchiach krąży opowieść o tym, jak błogosławiona Andrasta, gdy dotarła do Kirkwall na czele swej armii, udała się samotnie na szczyt Rozdartego Grzbietu. Przebywała tam trzy dni, a gdy wróciła, zapłakała tak, jakby złamano jej serce.

Mieszkałem w Kirkwall przez dwa miesiące i choć dołożyłem wszelkich starań, nie znalazłem ani jednego przewodnika, który gotów byłby zaprowadzić mnie w pobliże tej góry.

-fragment księgi W poszukiwaniu wiedzy. Historia podróży uczonego Zakonu autorstwa brata Genitivusa

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież