Dragon Age

Cuda Thedas

Plugawiec

Dodano: 26 marca 2011 19:43 | autor: Maura

„Przybyliśmy w środku nocy. Od wielu dni tropiliśmy tego czarnoksiężnika i nareszcie zapędziliśmy go w kozi róg - a przynajmniej tak nam się wydawało.
Gdy się zbliżyliśmy, dom na skraju wsi wybuchł, obsypując nas gradem kamieni i odłamków desek. Ledwo zdołaliśmy się przegrupować, gdy z nieba spadł deszcz ognia, a przez odgłosy zniszczenia przebijał się ohydny śmiech ze środka wioski.

Tam, na wieżyczce miejscowej świątyni stał mag. Lecz nie był on już człowiekiem.
Modląc się do Stwórcy odparliśmy jak najwięcej magii, lecz w miarę jak walczyliśmy, tej istocie przybywało sił. Widziałem, jak moi towarzysze padają, spaleni ogniem z nieba lub przywaleni gruzem, Bestia wyglądająca niczym demon noszący człowieka jak szatę z ludzkiej skóry, zauważyła mnie i uśmiechnęła się paskudnie. Zdałem sobie sprawę, że to my go do tego przywiedliśmy; ów mag zawiązał ten pakt oddał się demonowi, by przeżyć nasz atak.”

 • fragment opowieści byłego templariusza w Cumberland, 8:84 Wieku Błogosławionego.
 • Wiadomym jest, że magowie potrafią przemierzać Pustkę w pełni świadomi otoczenia, w przeciwieństwie do normalnych ludzi, którzy wchodzą do niej jako śniący i praktycznie nie mają pojęcia o tym, czego doświadczają. Demony ciągną do magów, choć nie wiadomo czy powoduje to ich świadomość, czy po prostu magiczne zdolności.

  Niezależnie od przyczyny, demon zawsze spróbuje opętać napotkanego maga, siłą lub oferując jakiś pakt, zależnie od tego, z kim ma do czynienia. Jeśli demonowi się uda, powstaje skażona hybryda zwana plugawcem. Plugawcy byli odpowiedzialni za niektóre z najgorszych kataklizmów w historii, a obawa, że jakiś mag zapadłej wieży może się niepostrzeżenie zamienić w taką istotę, doprowadziła do utworzenia kręgu Magów.

  Na szczęście plugawcy występują bardzo rzadko. Metody Kręgu pozwalają odsiać tych, którzy stanowią zbyt wielkie ryzyko, a niewielu magów chciałoby oddać swą wolną wolę po to, by wejść w taki układ z demonem. Lecz gdy już dojdzie do stworzenia plugawca, dołoży on wszelkich starań, by stworzyć następnych. Biorąc pod uwagę, że ofiarami samotnych plugawców padały całe oddziały templariuszy, Zakon traktuje sprawy Kręgu Maginów bardzo poważnie.

   

  Dodaj komentarz


  Kod antyspamowy
  Odśwież