Dragon Age

Cuda Thedas

Demon Pożądania

Dodano: 26 marca 2011 19:58 | autor: Maura

„Muszę przyznać, że ze wszystkich moich badań najbardziej zaintrygowała mnie rozmowa z demonem pożądania. Sam fakt, że ta istota zechciała ze mną porozmawiać, oznaczał, że nie mam do czynienia z bezmyślnym potworem, kierującym się instynktami, lecz z istotą rozumną, równie zainteresowaną mną, jak ja nią. Przyjęła ona postać kobiecą, choć nie miałem wątpliwości, że może się pojawić w innej formie. Zastanawiałem się, czy przybrała taki kształt dlatego, że tego pragnąłem, czy ponieważ się tego spodziewałem. Ona i tak, tylko tak mogę ją teraz nazywać, ciepło się do mnie uśmiechnęła i zaśmiała perlistym głosem, który zadawał się rozgrzewać moje stare serce.

Tak bałem się jej legendarnych zdolności panowania nad sercami ludzi, lecz gdy spojrzałem w jej ciemne oczy, spotkała mnie wyjątkowa ulga. Była to straszna istota z Pustki, lecz rozmawiając z nią zacząłem sobie uświadamiać, że ów demon był równie niezrozumiany jak my, magowie.”

  • Fragment dziennika starszego zaklinacza Maleusa, niegdyś z Kręgu Rivain, uznanego za apostatę w 9:20 Smoka. .

Spośród zagrożeń zza Zasłony niewiele jest bardziej podstępnych niż demon pożądanie. Ludowe podanie opisują te demony jako duchy żądzy, wabiące ofiarę do akty seksualnego po to, by zabić ją w szczytowym momencie. Choć demon pożądania może zajmować się rozkoszą, naprawdę przyciąga je dowolne marzenia ludzi, na przykład bogactwo, władza czy piękno.

Te mroczne duchy, dużo bardziej inteligentne od bestialskich demonów gniewu czy głodu i ambitniejsze od demonów gnuśności, najlepiej potrafią skusić magów do tego, by dali się opętać. Wiele sług demona pożądania nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Są omamienie iluzjami i fałszem, a czasem siną kontrolą umysłu - choć demony te rzadko ociekają się do tak drastycznych środków. Zamiast tego rozkoszują się psuciem ludzkiej duszy.
Im większe oszustwo, tym wspanialsze jest ich zwycięstwo.

W bezpośrednim starciu tylko demony pychy są groźniejszymi przeciwnikami. Ich zdolności kontroli umysłu pozwalają im maskować się w różny sposób, a nawet dostosowywać otoczenie do swego celu. Jeśli muszą stanąć do walki fizycznej korzystają ze swej ogromnej siły i szybkości. W rozpaczliwej sytuacji demon pożądania najczęściej próbuje kupić sobie wolność. Istnieje wiele opowieści, w których pokonany demon pożądania spełnia jego dowolne życzenie. Warto jednak zauważyć, że w takich historiach, demon zawsze oszukuje maga, któremu wydaje się, że zwyciężył.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież