Dragon Age

Cuda Thedas

Avelina Vallen

Dodano: 26 sierpnia 2010 15:05 | autor: Maura

Aveline

Jeśli to członek rodziny, to chroń go. Niezależnie od tego, czy łączą was więzy krwi, czy nie.

Avelina urodziła się w Orlais, ale nie zdążyła poznać tego kraju. Ojciec jej, Benoit du Lac, był kawalerem, który wskutek intrygi utracił swego protektora. Wyjechał do Fereldenu, gdy Avelina była jeszcze niemowlęciem i choć nie dysponował pokaźnym majątkiem, postanowił, że będzie miała takie życie, jakie on utracił: że zostanie rycerzem, niezależnie od tego, jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić. W końcu sprzedał cały swój dobytek, aby umieścić Avelinę na służbie u króla Cailana.

Avelina wydawała się być urodzonym rycerzem, ona sama jednak miała pewne wątpliwości - począwszy od imienia. Jej imienniczka, sir Avelina, pierwsza kobieta stanu rycerskiego w Orlais, była wyśmiewaną z uwagi na swój wygląd sierotą, którą w końcu zamordowano, gdy śmiała wystąpić przeciwko mężczyznom w turnieju. Tak więc jej chwała bierze sie z tragedii, tymczasem żywa Avelina nie ceni sobie aż tak bardzo ofiary i poświęcenia: jej zdaniem śmierć, nawet dla najwspanialszej idei, to wciąż tylko śmierć. Ojciec był dumny z Aveliny, ale jeśli o to chodzi, nie zamierzała być rycerzem, jakiego sobie wymarzył.

Avelina wyszła za Wesleya Vallena podczas służby w fereldeńskiej armii. Byli bratnimi duszami i pełnymi determinacji żołneirzami. Jego śmierć podczas Plagi, a przede wszystkim fakt, że Avelina nie zdołała go przed tą śmiercią uchronić, odcisnęła na niej trwałe piętno. W ciągu ostatniego roku rany zdążyły sie zabliźnić, ale samej sobie Avelina nie była jeszcze w stanie wybaczyć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież