Dragon Age

Cuda Thedas

Dorian Pavus

Dodano: 18 października 2015 14:51 | autor: Pottero

Jedyne dziecko i domniemany dziedzic stanowiska senatora i magistra Halwarda Pavusa, Dorian wywodzi się z prominentnej linii magów, którzy zaznaczali swoje wpływy w nadbrzeżnym, tevinterskim mieście Qarinus od czasów Wieku Błogosławionego. W tamtych czasach Imperium podniosło się po nieudanym Świętym Marszu i Czwartej Pladze. Gideon Pavus dał się wówczas poznać jako głos rozsądku w Magisterium. Blok jego sojuszników przekonał Imperium, by nie atakowało osłabionego południa i wyciągnęło pojednawczą dłoń do tych, którzy kiedyś chcieli je zniszczyć. To, że ród Pavusów przetrwał nawet po tym, jak magister Gideon został skazany za zdradę stanu, jest świadectwem potęgi, którą stworzył i – jak stwierdził sam Dorian – doskonałym przykładem na to, że bratobójcza polityka Tevinteru potrafi doprowadzić do upadku nawet najjaśniejszej gwiazdy. To lekcja, której, jak powtarza, nigdy nie powinno się zapominać.

 


 

Inkwizytorze,
Twój list bardzo mnie ucieszył, przyjacielu. Od miesięcy moim jedynym towarzystwem są członkowie niedawno utworzonej przez Maevaris partii Lucerni – młodzi członkowie Magisterium, pełni werwy i płomiennego zapału, lecz potwornie niezdarni w polityce. Mae trzyma w pogotowiu wiadro z zimną wodą, gdyby któryś przypadkiem zapłonął czymś więcej niż odwagą. Żeby jednak Lucerni przetrwali w zderzeniu z wieloletnią tradycją knowań w Minratusie i urośli w znaczącą siłę na scenie politycznej, będziemy musieli dosłownie stanąć na rzęsach. Na szczęście mają mnie za sojusznika.

Przykro mi słyszeć, że Ciebie polityka też nie oszczędza. Coś musi wisieć w powietrzu – jakaś zaraza albo kolejna zmiana mody w Orlais. Miejmy nadzieję, że Józefinie uda się zawczasu uciszyć protesty Fereldenu i przekonać Orlezjan, żeby przestali Cię osaczać. Wiesz dobrze, że ona uwielbia wyzwania.

Spróbuję niedługo znaleźć jakąś wymówkę, żeby się do Ciebie wybrać. Powinniśmy nadrobić zaległości osobiście, nie sądzisz?

Dorian

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież