Dragon Age

Cuda Thedas

Trevelyan z Wolnych Marchii

Dodano: 18 października 2015 15:31 | autor: Pottero

Wojownik lub łotrzyk

 

Trevelyanowie to szlachta z Ostwick, miasta-państwa na południowym wybrzeżu Wolnych Marchii. To stary i szanowany ród o mocnej pozycji i znacznych wpływach w Zakonie. Jego najmłodsze córy i synowie – trzecie i czwarte dzieci, o niewielkich szansach na dziedziczenie – często wstępują do zakonu, aby zostać templariuszami i klerykami. Jako najmłodsze dziecko, lorda Maxwella Trevelyana czekał ten sam los... aż na konklawe spadło nieszczęście.

Tak się złożyło, że interesy rodzinne w Świątyni Świętych Prochów były reprezentowane przez osobę imieniem Maxwell. Nikt poza nią nie przeżył wybuchu w świątyni. Plotka głosi, że tajemniczy znak na dłoni oznacza przychylność Stwórcy. Plotki takie rozpowszechniają ci, którzy twierdzą, że to boski prorok Andrasty, lord Maxwell z Pustki.


Mag

 

Trevelyanowie to szlachta z Ostwick, miasta-państwa na południowym wybrzeżu Wolnych Marchii. To stary i szanowany ród o mocnej pozycji i znacznych wpływach w Zakonie. Jego najmłodsze córy i synowie – trzecie i czwarte dzieci, o niewielkich szansach na dziedziczenie – często wstępują do zakonu, aby zostać templariuszami i klerykami. Jako mag jednak, lord Maxwell Trevelyan miał spędzić życie w Kręgu Maginów w Ostwick.

Krąg w Ostwick to stateczne miejsce i nie wstawiał się ani za templariuszami, ani magami, zamiast tego wybrał neutralność w tym konflikcie. Tak się składa, że interesy rodzinne w Świątyni Świętych Prochów miał reprezentować Maxwell w nadziei, że jego pozycja zapewni bezpieczeństwo pozostałym magom w trakcie negocjacji. Niestety nikt poza nim nie przeżył wybuchu w świątyni. Plotka głosi, że tajemniczy znak na dłoni oznacza przychylność Stwórcy. Plotki takie rozpowszechniają ci, którzy twierdzą, że lord Maxwell został wyprowadzony bezpiecznie z Pustki przez samą boską prorokinię, Andrastę.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież