Dragon Age

Cuda Thedas

Val Royeaux / Letni Bazar

Dodano: 08 października 2015 19:36 | autor: Pottero

Rodzaj: Miasto
Położenie: Cesarstwo Orlais

Opis:
Val Royeaux. Każdy jego mieszkaniec powie, że to najwspanialsze miasto na świecie. Wielu uznaje tę dumę za arogancję, jednak wszyscy uśmiechają się i kiwają potakująco głowami, bez tego nie sposób robić bowiem interesów w stolicy. Val Royeaux jest stolicą świata w każdej dziedzinie – przoduje w handlu, kulturze i przepychu. Miasto zostało założone, kiedy Evrion doprowadził do „wielkiego zjednoczenia”. W jego wyniku wymieszały się strefy wpływów i powstał swoisty tygiel, który gdzie indziej pewnie spowodowałby chaos, jednak tu doprowadził do narastającego nadmiaru dobrobytu. Stolica przetrwała wieki i stała się światłem przewodnim cywilizacji, a poziom życia mieszkańców miasta – wyznacznikiem nowoczesności. Wystarczy ich o to spytać.

Światek przestępczy Val Royeaux słynie ze swej barwności i żyje w harmonii z arystokracją oraz pałacowymi biurokratami. Możni utrzymują częste (acz dyskretne) kontakty z przestępcami, co dodaje wyższym sferom tajemniczości. W innych miastach szlachta jest bardziej konserwatywna i dba o reputację, choć pozwala sobie od czasu do czasu na wycieczki do stolicy w celu zaspokojenia mniej chwalebnych zachcianek. W Val Royeaux natomiast występki są traktowane z przedziwną pobłażliwością i zadziwiająco szybko wybaczane. Oczywiście, zdarzają się poważne skandale i konflikty, jednak aby je zauważyć, trzeba przejrzeć blichtr i grę pozorów, gdyż mieszkańcy Val Royeaux bardzo dbają o to, jak są postrzegani. Tak to już jest ze szlachtą w maskach i prawdziwym życiem, które toczy się w trzewiach miasta.

— Fragment dzieła Val Royeaux: Świetność, przepych i inne zagadnienia pióra (byłej) siostry Laudine

 


 

Ten klejnot Val Royeaux będzie odtąd nosił nazwę Letniego Bazaru imienia Pierwszego Lwa, dla odzwierciedlenia ducha odnowy, który czuwa zarówno nad naszą stolicą, jak i narodem. Niechaj siła Czterech Lwów zawsze strzeże Świetności Imperium. Niechaj rozkwit i zwiastowanie zmienności pór roku przyczynią się do rozwoju handlu i zachęcą do publicznych zgromadzeń. Albowiem tutaj, w imię Lwa Valmonta, będziemy dawać świadectwo całemu światu, jak Orlezjanie odpowiadają na napaść. Naszej kultury nie da się zniszczyć, gdyż jest ucieleśnieniem wierności tradycji i dążenia do rozwoju. To centrum handlu nigdy nie zostanie dotknięte Plagą.

Tabliczka z dedykacją: „Letni Bazar poświęcony przeszłym i przyszłym zwycięstwom. Wybudowano w roku 5:30 Świętych”.

Zadania:

 

  • Nieustające zagrożenie
  • Herb od Herolda
  • Imperialny zaklinacz
  • Los spotkał ich smutny
  • Nieustające zagrożenie
  • Niespodziewane zaręczyny
  • Objawienia
  • Przyjaciel Rudej Jenny
  • Rodowód magistra
  • Zaleźć jej za skórę
Ważne miejsca:
Na Letnim Bazarze znajduje się kilka sklepów, w których zakupić można m.in. broń, pancerze oraz receptury (w tym także unikatowe, jeżeli odblokowano profit Inkwizycji „Krótka lista”), jak również większość niedostępnych w inny sposób ulepszeń Podniebnej Twierdzy. Sklep Willvana oferuje możliwość zakupienia wpisów do kodeksu pominiętych podczas wykonywania zadań głównych lub – w przypadku „Szeptem”/„Bohaterów słusznej sprawy” – z zadania, którego Inkwizytor nie mógł wykonać, ponieważ wybrał innych sojuszników. Z Bazaru dostać można się również do więzienia i domu Viciniusa, odblokowywanych jedynie podczas zadań pobocznych związanych z Blackwallem i Lelianą, a w jego okolicach mieści się rezydencja Boisvertów, odwiedzana podczas zadania od Józefiny. W samym mieście odwiedzić można również zaciszny dziedziniec, gdzie Inkwizytor może zwerbować Serę.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież