Dragon Age

Cuda Thedas

Co z kontynuacją?

Dodano: 15 lutego 2012 15:43 | autor: Severan

Witaj internecie. To znowu ja, Ethan Levy, producent Dragon Age: Legends. Od czasu ogłoszenia Dragon Age: Legends na facebooku, jednym z pytań które najczęściej do nas docierają, zarówno na Facebooku, Twitterze jak i na Forum BioWare, jest: "Co stanie się z kolejnymi rozdziałami Dragon Age: Journeys?"

Prawie dwa lata temu, wraz z niezwykle utalentowanym projektantem/programistą Danem Stradwickiem (twórcą Monster's Den) i równie utalentowanym animatorem Adamem Phillipsem (Bitey Castle), rozpoczęliśmy pracę nad Journeys. Wizja Dana ustanowiła Journeys bardzo ambitny cel i wraz z postępem w realizacji prac zdaliśmy sobie sprawę, że do ukończenia pracy nad grą przyda się więcej osób od naszej trójki.

Dodaliśmy wsparcie od Mytherii, twórcę Adrew Sega i rosnącą listę naszych wewnętrznych zespołów. Nawet pomimo tego dodatkowego wsparcia, wraz ze zbliżającą się premierą Dragon Age: Początek, stawało się jasne, że po prostu budowaliśmy zbyt dużą grę. Zdecydowaliśmy się więc podzielić grę na trzy rozdziały, tym samym mając pewność, że przekażemy wam w pełni ukończony produkt zamiast jednej, długiej gry pełnej błędów.

Po premierze, kontynuowaliśmy pracę nad Journeys jak również nad Flash'ową platformą gier - zawierającą mikro transakcje, multiplayer i dodaną do gry listę przyjaciół - które chcieliśmy wypuścić. Po raz kolejny podjęliśmy się niezwykle ambitnego zadania i pracę nad Journeys trwały prawie 14 miesięcy. Dan i Andres chcieli powrócić do niezależnego tworzenia gier i studio musiało zrobić przerwę w pracach nad Journey, na rzecz uruchomionych Dragon Age: Legends.

Wraz z Benem Humberstonem, programistą Journeys/Legends, od czasu do czasu poświęcaliśmy kilka godzin na pracę przy Journeys, szczególnie podczas ostatniego 24 godzinnego Hack'a'thonu. Wykonaliśmy około 80% prac i zaczynam odczuwać przymus ukończenia tej gry. Chcę ukończyć ją dla was, fanów, którzy pokochali grę, która miała swoją premierę przed Początkiem. Chcę ukończyć grę dla swojego studia, ponieważ wiem, że w dzień premiery opartej na ukochanej serii gry na przeglądarki, będzie dniem napawającym nas dumą. Ale przede wszystkim, chciałbym ukończyć grę dla Dana i Andrew, ponieważ byłoby niesprawiedliwe, gdybyśmy nie mogli podzielić się wynikami ich ciężkiej pracy z graczami, którzy oczekują kolejnej podróż.

Zatem tak, planujemy ukończyć Journeys. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy to nastąpi. Na ten moment musimy skupić się na Legends, ponieważ po raz kolejny czeka nas premiera mocno oczekiwanej gry BioWare, i cała nasza energia musi zostać włożona w wypełnienie naszych celów i stworzenie świetnej gry społecznościowej dla graczy. W między czasie pamiętajcie, by zapisać się do testów bety, byście jako pierwsi mogli wyruszyć w nowe przygody.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież