Dragon Age

Cuda Thedas

System Walki

Dodano: 24 grudnia 2011 20:29 | autor: roelka

Dragon Age Journeys: Drobne sprawy

Dragon Age Journeys: Głębokie Ścieżki jest przede wszystkim taktycznym RPG. Stworzyliśmy oparty na sześciokącie system walki podobny do obecnego w klasycznej serii Heroes of Might and Magic, lecz zamiast gigantycznych, jednostkowych armii, możesz kontrolować maksymalnie trzech bohaterów, z których każdy posiada statystyki i drzewko umiejętności zapożyczone wprost od Dragon Age: Początek. W czasie gry bohaterowie nabywają doświadczenie, awansują, uczą się nowych umiejętności, zbierają większe łupy... te wszystkie elementy są charakterystyczne dla systemu RPG.
Dzięki temu możesz walczyć z większymi i potężniejszymi przeciwnikami, znanymi ze świata Dragon Age, takimi jak należące do Mrocznych Pomiotów Genloki Alfa i Ogry.

Podczas każdej bitwy oddziały na zmianę poruszają się po polu, używając ataków bezpośrednich i dystansowych, rzucając zaklęcia, pijąc mikstury i korzystając z talentów. Podstawy systemu walki zostały stworzone na samym początku procesu tworzenia projektu, ale mieliśmy wrażenie, że system ten nie jest wystarczająco rozbudowany, ani nie zmusza graczy do strategicznego myślenia. Poświęciliśmy więc trochę czasu na przebudowanie systemu i w końcu udało nam się znaleźć w punkcie, w którym system walki stał się zarówno taktyczny, jak i wciągający. Nie była to pojedyncza, większa zmiana, lecz szereg drobiazgów, które razem zebrane, stworzyły receptę na sukces:

Drugi Atak Potwora: Dodaliśmy dwa specjalne ataki przypisane do wszystkich rodzai wrogów, dzięki czemu nie używają oni jedynie podstawowych ataków dystansowych i bezpośrednich.

Szarża i Uderzenie Ogra

Zasady Poruszania: Zmieniliśmy zasady poruszania. Wcześniej, w czasie tury postaci mogły wykonać pojedynczy ruch, a następnie zaatakować, użyć talentu, wypić miksturę lub zakończyć turę. Graczom zdarzało się pomylić i zechcieć cofnąć swój ruch. Teraz, podczas tury postaci mogą poruszać się swobodnie w obrębie promienia ich ruchu, przed użyciem talentu lub ataku.

Animacje Talentów: Rozbudowaliśmy animację i efekty towarzyszące talentom. Obecnie dostępna jest większa ilość opcji, a rezultaty są bardziej spektakularne.

Pieśń Odwagi barda.

Przeszkody i Linia Wzroku: Rozrzucanie po polu walki przypadkowych przeszkód, połączone z linią wzroku związaną z atakiem dystansowym, zmusiły graczy do korzystania ze strategii w celu poruszania się po polu, zamiast ustawiać się w podstawową linię pojedynku.

Przeszkody wpływające na grę.

Cios w plecy i Atak Skrzydłowy: Dodaliśmy bonus do obrażeń przy ciosie w plecy i manewrach oskrzydlających, co podkreśla istotność strategicznego rozmieszczenia postaci.

Te wszystkie drobne poprawki pozwoliły na stworzenie rozbudowanego, taktycznego systemu walki.

Łącząc wszystkie wyżej wymienione elementy, udało nam się stworzyć rozbudowany, strategiczny system walki, który w pełni przedstawia potencjał wykorzystywany przez Dragon Age Journeys. Jesteśmy przekonani, że ta gra jest ogromnym krokiem na przód, w porównaniu do pozostałych RPG opartych na Flash'u.

Dołącz do nas w Głębokich Ścieżkach.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież