Dragon Age

Cuda Thedas

FAQ

Dodano: 22 czerwca 2012 13:20 | autor: roelka

Aktualizacje Dragon Age Legends

Dragon Age Legends stało się możliwą do pobrania grą dla pojedynczego gracza, zastępując w ten sposób internetową grę społecznościową dostępną na Facebooku i Google +. Aby uczynić samotną podróż bardziej interesującą i pełną atrakcji, dodaliśmy kilkanaście aktualizacji! Główne zmiany prezentują się następująco: usunięto limity energii, dzięki czemu możecie grać tak długo jak chcecie, nie potrzebujecie już pomocy Przyjaciół ani Gildii w bitwach i rajdach, a wszystkie przedmioty i elementy w grze można zakupić za Złoto.

Wymagania Systemowe

Adobe Air 3.1: http://get.adobe.com/air/

System: Mac OS 10.6 lub lepsza wersja, Windows 7 32/64, Vista 32/64 SP 2, XP 32/64 SP 3

Procesor: Intel Atom 1.8GHz, Core2Duo 2.0GHz - i7 lub odpowiednik AMD

Pamięć: 1GB lub więcej

Miejsce na dysku twardym: 240MB

Ważne linki

Strona główna Dragon Age Legends http://dragonagelegends.com/

Adobe Air http://get.adobe.com/air/

Pobranie Dragon Age Legends Dragon Age Legends Game (170MB)

Forum dyskusyjne Dragon Age Legends http://social.bioware.com/forum/1/category/290/index

Instalacja Dragon Age Legends

 1. Wersja Dragon Age Legends dostępna do pobrania korzysta z Adobe Air. Jeśli nie posiadasz zainstalowanego Air, musisz pobrać go ze strony Adobe Air i uruchomić plik instalacyjny.
 2. Po zainstalowaniu Adobe Air, pobierz niezależną wersję Dragon Age Legends z Dragon Age Legends Game (170MB)
 3. Uruchom instalator Dragon Age Legends. Gra zostanie zainstalowana w folderze programów pod nazwą BioWare.
 4. Możesz już uruchomić Dragon Age Legends i rozpocząć nową grę!

Zapisane Gry

Czym są Sloty na Zapisy?

Dragon Age Legends zapisuje twój postęp w grze automatycznie. W grze są dostępny trzy Sloty na Zapisy, w których można trzymać trzy różne zapisane gry. Miejsca te są używane przy Nowej Grze i każdej Zapisanej Grze, do której chcesz mieć łatwy dostęp.

Gry są ładowane do Slotów na Zapisy i przechowywane w twoim folderze Dokumentów pod nazwą Dragon Age Legends.

Jak mogę zacząć Nową Grę?

Zaczynając nową grę, musisz wybrać slot w którym będzie zapisywany twój postęp. Jeśli inna gra została wcześniej zapisana na tym slocie, to jej zawartość zostanie nadpisana przez nową grę.

Jak mogę wczytać Zapisaną Grę?

Aby wczytać zapisaną grę, skorzystaj z opcji Wczytaj Grę. Jeśli gra której poszukujesz została zapisana w Slocie Zapisu, wybierz jej nazwę i otwórz ją.

Jeśli chcesz wczytać zapisany plik gry do Slotu Zapisu, wybierz ikonkę folderu by otworzyć wyszukiwarkę plików i znajdź swój plik zapisu. Zapisane stany gry Dragon Age Legends posiadają rozszerzenie .dal. To działanie nadpisze zawartość poprzednio zapisaną w tym Slocie. Wybierz nazwę Slotu Zapisu, aby otworzyć zapisaną grę.

Możesz również otwierać zapisane stany gry, które nie znajdują się w Slotach na Zapisy - aby to zrobić kliknij dwa razy na pliku .dal zawierającym zapis. Twój postęp w grze będzie zapisywany w tym pliku.

Tworzenie Bohatera

Którą klasę powinienem wybrać?

Wybór klasy zależy od osobistych preferencji. Magowie specjalizują się w atakach z odległości i zaklęciach, które mogą zniszczyć lub okaleczyć przeciwnika. Wojownicy preferują taktykę ataku bezpośredniego i są w stanie korzystać z potężnych dwuręcznych broni lub tarcz. Łotrzykowie są w stanie wyeliminować przeciwnika z daleka przy pomocy łuku lub zaatakować z bliska.

Czy płeć mojej postaci ma znaczenie?

Nie. Poza klasą, wybór wszystkich pozostałych atrybutów postaci jest czysto kosmetyczny, pozwalając ci na stworzenie bohatera, którego odgrywanie będzie ci najbardziej odpowiadało.

Czy mogę zmienić wygląd mojego bohatera po rozpoczęciu nowej gry?

Tak. W głównym menu wybierz ikonkę "View Your Character", aby obejrzeć ekran atrybutów swojego Bohatera. Tutaj możesz zmienić imię postaci, Krzyk Bojowy, nazwę zamku, ustawienia życiorysu, jak również wygląd.

Jaka jest funkcja "re-spec"?

Na ekranie Atrybutów Bohatera widnieje również opcja re-spec (re-specjalizacji). Dzięki niej możesz ponownie rozdysponować umiejętnościami i punktami, które otrzymałeś w czasie gry (zobacz zakładkę Rozwój Postaci, w poszukiwaniu szczegółowych informacji). Gdy używasz re-spec, twoja postać powraca do poziomu 1 zachowując jednak wszystkie swoje punkty doświadczenia, pozwalając ci od razu powrócić do wyższego poziomu i na nowo rozdać wszystkie punkty i umiejętności.

Twój Zamek

W jaki sposób mogę dobudować więcej pokoi?

Możesz w każdej chwili zobaczyć swój zamek klikając na ikonkę "View Your Castle", znajdującą się w głównym menu nawigacyjnym. Aby zbudować nowy pokój, wybierz ikonkę młotka i menu zamku.

W trybie budowania możesz również tworzyć rozszerzone pokoje (które musisz wybudować przed przejściem do budowania pokoi specjalizacji) i kupować nowe specjalne pokoje.

Jaka jest funkcja każdego pokoju?

Przedstawiamy krótki opis każdego z pomieszczeń:

 • Tavern (Tawerna) - zbudowanie tawerny obok pokoju pracowników zapewni im szczęście i zwiększy ich produktywność. Do odblokowania pokoju wymagana jest sala tronowa.
 • Furnace (Piec) - zbudowanie pieca obok pracowni podniesie jej produktywność. Do odblokowania pokoju wymagana jest sala tronowa.
 • Chantry (Zakon) - zbudowanie zakonu odblokowuje nowe drzewka umiejętności dla wszystkich klas. Dodatkowo, odblokowuje dodatkowe punkty statystyk. Do odblokowania pokoju wymagana jest sala tronowa.
 • Library (Biblioteka) - zbudowanie biblioteki odblokowuje nowe drzewka umiejętności i pozwala zdobyć więcej punktów many i umiejętności (do powtórzenia po 3 razy). Do odblokowania pokoju wymagana jest sala tronowa.
 • Training Room (Sala treningowa) - zbudowanie sali treningowej odblokowuje nowe drzewka umiejętności i pozwala zdobyć więcej punktów statystyk (do powtórzenia po 3 razy). Do odblokowania pokoju wymagana jest sala tronowa.
 • Kennel (Psiarnia) - po zbudowaniu psiarni, wraz z tobą do walki może ruszyć mabari.
 • Fencing Room (Pokój do szermierki) - zbudowanie pokoju zachęci Isabelę i jej podwójne ostrza do walki za twoją sprawę.
 • Dragon Roost (Żerdź Smoków) - Smoki potrzebują dużo przestrzeni. Przetrzymywanie smoka w zamku może nie być dobrym pomysłem, aczkolwiek pozwoli ci skorzystać z pomocy bestii w walce.
 • Shale Room (Pokój Shale) - Shale czuję dobrze w tym pokoju. Zbuduj go, aby kamienny golem dołączył do twojej drużyny.
 • Morrigan Room (Pokój Morrigan) - zbudowanie pokoju pozwoli Morrigan, wiedźmie z głuszy, pozostać z tobą.

Czym jest rzemiosło i jak moi robotnicy mogą wytwarzać przedmioty?

Po wybudowaniu laboratorium alchemicznego, apteki lub lecznicy, możesz przydzielić zadania swoich robotnikom. Aby przydzielić pracę robotnikowi, wybierz ikonkę warsztatu w wybranym pokoju. Tam będziesz mógł obejrzeć przedmioty dostępne do wytworzenia. Wybierz przedmiot i ustal jej jakość aby rozpocząć proces wytwarzania.

Uwaga: Czas i jakość wytwarzania zależne są od poziomu szczęścia (od tawerny i okien w pokoju robotników) i produktywności (pochodzącej od pieca).

Jak mogę poprawić czas wytwarzania przedmiotu?

Czas wytwarzania przedmiotu zależy od poziomu szczęścia robotnika. Możesz podnieść szczęście robotników na dwa sposoby: wstawiając do ich pokoju więcej "okien" (otwartej przestrzeni w każdej części pomieszczenia) lub budując Tawernę przylegającą do pokoju robotników.

W jaki sposób mogę ulepszać pokoje, aby móc tworzyć nowe przedmioty i podnosić ich jakość?

Statystyki wszystkich "nie-pracujących" pokoi w zamku mogą zostać ulepszone. Na przykład, ulepszenie apteki doda możliwość wytwarzania nowych eliksirów lub - da możliwość zwiększenia ich jakość, jeśli poprawisz produktywność klikając na ikonkę sprzętów. Ulepszenie sali tronowej odblokowuje możliwość budowy nowych pokoi. Aby zobaczyć, jakie ulepszenia są dostępne dla pokoju, przejedź po nim myszką, a następnie wybierz ikonkę strzały. Aby dokonać ulepszenia, kliknij ikonkę i wybierz upragnione ulepszenie.

Każdy "nie-pracujący" pokój zawiera również dodatkowe ulepszenie, które można zakupić za złoto. Aby zobaczyć, jakie dodatkowe ulepszenie jest dostępne dla pokoju, przejedź po nim myszką, a następnie wybierz ikonkę złota, znajdującą się po prawej stronie. Aby dokonać ulepszenia, kliknij na tę ikonkę.

Rozwój Postaci

Jak mogę zdobyć nowe umiejętności i zdolności?

Za zabicie w walce każdego przeciwnika, otrzymasz małą ilość punktów doświadczenia. Gdy twój poziom punktów (widoczny na niebieskim pasku, położonym w górnej części ekranu) osiągnie pewną wartość, twoja postaci zdobędzie nowy poziom. W tym momencie, na ekranie pojawi się menu Level Up (Zdobycie nowego poziomu).

Czym są punkty statystyk?

Od statystyk zależy jak dobrze twoja postać radzi sobie w walce, jak również jak wysoki jest jej poziom zdrowia i energii. Przy okazji zdobywania nowego poziomu otrzymasz możliwość stałego podniesienia o jeden punkt jednej z pięciu statystyk - ataku, obrony, wytrzymałości, zręczności lub szczęścia. Więcej informacji na temat wpływu statystyk na bohatera, znajdziecie w grze na ekranie zdobycia nowego poziomu.

W jaki sposób działają umiejętności?

Gdy zdobywasz nowy poziom, otrzymujesz również możliwość rozdania jednego punktu umiejętności. Możesz używać swoich punktów umiejętności do odblokowania konkretnej umiejętności z wybranego drzewka lub możesz ulepszyć posiadaną już umiejętność zwiększając w ten sposób jej moc. Rozdanie tych punktów zależy wyłącznie od ciebie.

Pamiętaj, że możesz przydzielać na raz tylko pięć aktywnych lub pasywnych umiejętności. Jeśli posiadasz więcej niż pięć aktywnych lub pasywnych umiejętności, możesz je wymienić klikając na ikonkę "View Your Skills" znajdującą się w głównym menu i przeciągają wybraną umiejętność w miejsce jednego z pasywnych/aktywnych slotów.

Ekwipunek

W jaki sposób mogę dać mojej postaci nowe przedmioty?

W czasie rozgrywki, po ukończeniu bitwy lub misji, będziesz otrzymywał nowe przedmioty (które możesz również kupić w sklepie; zobacz sekcję Sklep). Aby dać swojej postaci nowy przedmiot, kliknij ikonkę "View Your Inventory" znajdującą się w menu w celu otworzenia menu ekwipunku.

Stąd możesz przenosić wybrany przedmiot na swoją postać lub porównać ten przedmiot z obecnie założonym, przesuwając na niego myszkę.

Dlaczego nie mogę nosić większej ilości przedmiotów?

Domyślnie posiadasz 21 miejsc na ekwipunek. Możesz zwiększyć tę liczbę budując i ulepszając Storehouse (Magazyn) w swoim zamku (zobacz sekcję Zamek w poszukiwaniu szczegółowych informacji). Unikalne przedmioty takie jak bronie zajmują jedno miejsca, natomiast liczba przedmiotów użytkowych (np. mikstury lecznicze) w jednym miejscu ekwipunku może wynieść nawet 20.

Po osiągnięciu limitu ekwipunku, gra zaproponuje ci sprzedanie części posiadanych przedmiotów.

W jaki sposób mogę sprzedawać moje przedmioty?

Aby sprzedać przedmiot, otwórz menu Ekwipunku i przenieś przedmiot, który pragniesz sprzedać, do kosza znajdującego się na dole ekranu. Cena za którą możesz sprzedać przedmiot pojawi się nad koszem, gdy klikniesz i przytrzymasz przedmiot.

Mam w swoim ekwipunku konkretny eliksir, ale nie widzę go w czasie walki.

Do walki możesz wziąć ze sobą pięć ofensywnych i pięć defensywnych przedmiotów użytkowych. Aby zamienić dostępne przedmioty, przenieś pożądany przedmiot na jedno z okrągłych miejsc otaczających twoją postać na menu Ekwipunku.

Walka

W jaki sposób mogę zmienić bronie?

Przedstawiciel każdej klasy może posiadać dwa zestawy broni (zobacz sekcję Ekwipunek w poszukiwaniu szczegółowych informacji). Aby zmienić posiadany zestaw w czasie walki, należy należy najechać myszką na postać w czasie trwania jej tury i kliknąć na ikonkę, która pojawi się nad jej głową.

Co oznacza ikonka "weak vs.", która pojawia się, gdy przesunę myszkę na postać przeciwnika?

Jeśli przeciwnik jest podatny na działanie konkretnego elementu, a ty posiadasz broń/zaklęcie związane z tym elementem, to twoja broń/zaklęcie/bomba zada dodatkowe obrażenia. W innym przypadku, broń/zaklęcie będzie działało normalnie.

Aby sprawdzić czy przeciwnik jest słabszy wobec jakiegoś konkretnego elementu wskaż go kursorem myszy i spójrz na ikonę "Weak vs.". Aby stwierdzić czy dana broń/czar/bomba posiadają jakąś specjalna moc, to wskaż daną broń/przedmiot kursorem myszy.

Złoto

W jaki sposób mogę zdobywać złoto?

W Dragon Age Legends jest jedna waluta: złoto. Dzięki złotu możesz ulepszać swój zamek. Możesz zdobyć je wygrywając bitwy, realizując misje lub sprzedając niechciane przedmioty i pokoje. Złoto może być również używane przy kupowaniu - potężnych pancerzy/broni, dodatków pomagających w walce, rozbudowywania zamku. Na początku gry otrzymujesz drobną ilość złota; więcej odnajdziesz w czasie dalszej rozgrywki.

Ciągle brakuje mi złota. Pomocy!

Jeśli ciągle brakuje ci złota, spróbuj sprzedać niechciane przedmioty i pokoje. Czasami przedmioty zebrane po walce będą dla ciebie nieprzydatne. Jeśli tak się stanie, możesz jej sprzedać przechodząc do menu ekwipunku i przenosząc je do kosza. Nad koszem pojawi się również kwota za którą możesz sprzedać przedmiot. Możesz również sprzedawać niechciane pokoje znajdujące się w twoim zamku.

Sklep

Czym jest sklep?

W Dragon Age Legends sklep zawiera liczne przedmioty, które mogą przydać ci się w czasie twojej podróży i za które możesz zapłacić złotem. Jeśli masz problem z wygraniem bitwy, możesz przejrzeć listę przedmiotów dostępnych w sklepie.

Aby zrobić zakupy, kliknij ikonkę sklepu znajdującą się w menu gry. Gdy otworzysz menu sklepu, możesz kliknąć na konkretną zakładkę by obejrzeć przedmioty wybranego rodzaju i ustalić kryteria sortownia.

Dlaczego przy niektórych przedmiotach jest napisane "Min Level __"?

Ekwipunek i broni są sortowane według poziomu: możesz kupić jedynie te przedmioty, które odpowiadają twojemu obecnemu poziomowi lub są od niego niższe. Klikając na przedmioty przy których jest napisane "Min Level __" , możesz zobaczyć co będziesz w stanie kupić po osiągnięciu konkretnego poziomu.

Rajdy

Czym są rajdy?

Rajdy są powtarzalnymi, odbywającymi się w konkretnym czasie bitwami, w których możesz stawić czoła potężnym przeciwnikom i zdobyć epickie przedmioty. Im szybciej przejdziesz rajd, tym lepsze otrzymasz przedmioty. Postęp jest mierzony w "obozach" i dzięki odnoszeniu kolejnych zwycięstw w bitwach, możesz sukcesywnie podbijać większe ilości obozów.

Na swój pierwszy rajd możesz wybrać się, gdy twoja postać osiągnie 10 poziom.

Cele

Czym są cele?

Cele pomagają ci przejść przez różne aspekty gry Dragon Age Legends i informują cię, między innymi, o twoim postępie w wykonywaniu misji. Po zaliczeniu celu, otrzymasz nagrodę.

Czy muszę zaliczać cele?

Poza celami związanymi z główną misją (oznaczonymi na złoto), realizowanie pozostałych celów jest wyłącznie twoim wyborem.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież