Dragon Age

Cuda Thedas

Szkielet

Dodano: 20 kwietnia 2010 16:15 | autor: Dirklan

Demony z Pustki zazdroszczą żywym istotom, które wyczuwają zza Zasłony. Nieustannie napierają na granice Pustki, a gdy uda im się je przeniknąć, próbują opętać pierwszą żywą istotę, którą napotkają tym świecie. Nie potrafią jednak odróżnić istoty żyjącej w danej chwili od takiej, która żyła kiedyś... Co więcej, zwłoki są dużo bardziej kuszącym celem dla słabszego demona, gdyż są pozbawione woli i nie mogą oprzeć się opętaniu. Demon nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego tak jest; widzi tylko cel i chwyta się okazji.

Szkielet powstaje właśnie w takiej sytuacji; są to zwłoki ożywione przez demona. Gdy okazuje się, że demon został uwięziony w ciele, które nie może go wyżywić, demon popada w szaleństwo... pragnie zniszczyć wszelkie życie, jakie napotka, nie zwracając uwagi na własne bezpieczeństwo.

Konkretne nazwy nadawane szkieletom odzwierciedlają rodzaj demona, jaki go opętał. "Zębaty szkielet" to szkielet opętany przez demona głodu. Pożerają one wszelkie napotkane życie, często posiadając zdolność wysysania energii i mocy ze swych ofiar. Z kolei "powolny szkielet" jest opętany przez demona gnuśności i potrafi razić swych przeciwników mocą entropii, spowalniając ich lub nawet usypiając. Potężniejsze demony potrafią nawet rozkazywać szkieletom, lecz istoty na ich poziomie określa się inaczej, na przykład mianem upiorów lub magicznych straszydeł.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież