Dragon Age

Cuda Thedas

Klasy

Dodano: 16 września 2010 15:40 | autor: Severan

Klasa decyduje o tym, jakich umiejętności Twoja postać będzie się mogła nauczyć podczas gry, co w ogromnym stopniu wpływa na to, jak postać radzi sobie w walce. W przypadku magów, klasa decyduje także o tym, jak wyglądać będzie przeszłość postaci. Choć pomiędzy klasami istnieją pewne podobieństwa, niemożliwe jest stworzenie postaci z danej klasy, którą można by grać tak samo, jak postacią z innej klasy – na przykład wojownicy i łotrzykowie nigdy nie będą w stanie rzucać zaklęć, a mag nie opanuje zaawansowanych talentów związanych z posługiwaniem się bronią białą. Łotrzykowie mogą posiąść więcej zdolności niż inne klasy, ale nie zdołają opanować walki bronią dwuręczną lub z użyciem tarczy.


Wojownik

Wojownik Wojownicy to postaci stojące zawsze na pierwszej linii, stanowiące podporę każdej drużyny, która stanie się celem wrogiego ataku. Korzystają z broni do walki wręcz oraz broni dystansowej, posługują się także potężnymi zdolnościami specjalnymi, czerpiącymi z pokaźnych zapasów wytrzymałości postaci.


Mag

Mag Magowie to jedyna klasa postaci potrafiąca rzucać zaklęcia, zarówno ofensywne, jak i służące wsparciu samego maga oraz członków jego drużyny. Choć magowie mogą korzystać z broni do walki wręcz oraz broni dystansowej, nie dysponują w tym aspekcie wyjątkowymi umiejętnościami. Zamiast tego preferują strzelające magicznymi pociskami kostury. W bezpośrednim starciu z wrogiem magowie nie radzą sobie tak dobrze jak inne klasy, ale gdy drużyna zapewni im ochronę, mogą zadawać przeciwnikom ogromne obrażenia i leczyć sprzymierzeńców.


Łotrzyk

Łotrzyk Łotrzykowie to sprytni wojownicy, triumfujący w walce dzięki kombinacji szybkości, przebiegłości oraz szerokiego zakresu umiejętności. Eliminują wroga w sposób niespodziewany, zanim ten zda sobie sprawę z zagrożenia. Łotrzykowie z łatwością otwierają zamki, obezwładniają przeciwników i podkradają się do nich, by z zaskoczenia zadać zabójczy cios w plecy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież