Dragon Age

Cuda Thedas

Antivia

Dodano: 30 maja 2010 12:33 | autor: Dirklan

Antiva

Reszta cywilizowanego świata jest przekonana, że Antivia nie ma króla. Zapewniam was, drodzy czytelnicy, że jest to nieprawda. Królewska linia Antivii nie została przerwana od dwóch tysięcy pięciuset lat - problem jedynie w tym, że nikt nie zwraca na monarchę najmniejszej uwagi.

W istocie państwem tym włada grupa "kupieckich książąt" - nie książąt w sensie dosłownym, lecz właścicieli banków, winnic i kompanii handlowych. Ich władza pochodzi wyłącznie z ich bogactwa.

Antivia nie jest jednak znana najszerzej ze swej nietypowej formy sprawowania władzy ani też ze swych niezrównanych win. Znana jest przede wszystkim jako kraj skąd pochodzą Kruki. Jako, że Antiviańczycy słyną wśród innych narodów jako mistrzowie wszystkich sztuk, lecz fatalni żołnierze, a ironię zakrawa, że to stąd pochodzą najlepsi skrytobójcy na świecie. Ich stawa sięga tak daleko, że Antivia nie ma nawet własnej armii. Żaden król nie śmiałby się wydać rozkazu do ataku na jej granice, a żaden generał nie byłby tak obłąkany, by ten atak poprowadzić - bo choć ofensywa zapewne zakończyłaby się sukcesem, jej przywódcy nie dożyliby następnego dnia.

  • Fragment księgi W poszukiwaniu wiedzy: historia podróży uczonego zakonnika autorstwa brata Genitivusa.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież