Dragon Age

Cuda Thedas

Denerim

Dodano: 31 maja 2010 13:57 | autor: Dirklan

Głębokie Ścieżki

Jeśli ktoś w Fereldenie mówi, że "wybiera się do miasta”, zawsze ma na myśli Denerim. Żadne miejsce w całym królestwie nie dorównuje mu ani rozmiarem, ani ludnością, ani bogactwem, ani też znaczeniem. Jest ono siedzibą rodu Theirin, stolicą Fereldenu, największym portem morskim i, wedle dawnego Zwyczaju, miejscem spotkań Zjazdów Możnych.

Denerim jest też miejscem narodzin Andrasty - a w każdym razie jednym z nich, bo zaszczyt ten przypisują sobie też inne miasta, wśród nich Jader w Orlais. Zakon zwyczajowo nie zajmuje w tej sprawie żadnego stanowiska, ale wiadomo powszechnie, że Andrasta pochodziła z Fereldenu. Pielgrzymom podróżującym do Denerim stanowczo odradzam wymienianie nazwy Jader w jakichkolwiek okolicznościach.

Stalica spoczywa u stóp Smoczego Szczytu, samotnej góry pooranej kanałami, którymi w dawnych czasach płynęła lawa. Za czasów Andrasty, jak się mówi, Smoczy Szczyt zapełnił niebo kolumną czarnego popiołu, a płonące skały, które wypluwał, spadały aż w Wolnych Marchiach - dziś jednak uznawany jest za wygasły. Niektórzy twierdzą jednak, że jedynie drzemie i przebudzi się ponownie, by zaczernić niebiosa, gdy umrze ostatni król Fereldenu; nie ma na to jednak żadnych dowodów.

  • Fragment księgi „W poszukiwaniu wiedzy”: historia podróży uczonego zakonnika autorstwa brata Genitivusa.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież