Dragon Age

Cuda Thedas

Głębokie Ścieżki

Dodano: 27 marca 2010 14:26 | autor: Severan

Głebokie Ścieżki

Głębokie Ścieżki są siecią podziemnych dróg, które niegdyś należały do krasnoludzkiego królestwa. Wiele ludzi z Fereldenu myślało do pewnego czasu, że te drogi zostały stracone, lecz sporo z nich wciąż istnieje. Krasnoludy zamknęły Głębokie Ścieżki dawno temu, kiedy upadły w wyniku najazdu mrocznego pomiotu. Wejścia do nich wciąż istnieją, ale są zapieczętowane ośmiokątnymi, stalowymi drzwiami zdobionymi geometrycznymi wzorami, które mogą formować się w słowa. Wejście do krasnoludzkiego miasta Orzammar jest także zapieczętowane, choć brama stoi otworem na wypadek wkroczenia członków Legionu Śmierci do Głębokie Ścieżek, gdzie spędzają oni swoje ostatnie dni, walcząc z mrocznym pomiotem.

Nie wiadomo, jak wiele fragmentów sieci jest nadal otwartych, jak również jak wiele Głębokich Ścieżek zostało wypaczonych. Minęły wieki, odkąd mroczny pomiot najechał na powierzchnię. Wkroczenie do Głębokich Ścieżek niesie za sobą wielkie ryzyko, legend opowiadających o podróżnikach zaginionych we wzgórzach w pobliżu tych wejść jest w Fereldenie pod dostatkiem.

Podróżowanie po Głębokich Ścieżkach będzie trudne. Wiele z pieczar prowadzących w dół zostało częściowo zawalonych kamieniami i ziemią, albo celowo, by powstrzymać to, co znajduje się niżej, przed wydostaniem się na powierzchnię, albo w wyniku upływu czasu. Oddychanie, nawet głębokie, nie powinno stanowić wielkiego problemu, jako że krasnoludzcy rzemieślnicy, którzy zbudowali te drogi, użyli wymyślnych przewodów do zaopatrywania Ścieżek w powietrze. Kłopotem może być za to brak światła. Do poruszania się po Głębokich Ścieżkach potrzebne będą pochodnie, jako że w większości z nich panuje nieprzenikniona ciemność.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież