Dragon Age

Cuda Thedas

Wieża Kręgu

Dodano: 27 marca 2010 14:28 | autor: Severan

Wieża Kręgu

"Choć w dzisiejszych czasach jest najbardziej znana jako Wieża Kręgu Magów, wielu ludzi zapomina, że wielka wieża osadzona pośrodku Jeziora Calenhad istniała długo przed Kręgiem"
- Pierwszy Czarodziej Lothaire

Siedziba Kręgu Magów w Ferelden, położona pośrodku Jeziora Calenhad. Nigdy nie przebywa w niej jednocześnie więcej niż kilka tuzinów magów. Wieża Kręgu Magów, znana jako Kinloch Hold, została zbudowana przez Avvarów z pewną pomocą krasnoludów i stała potężna przez długi czas, słynąc z tego, że nie została nigdy zdobyta, aż powiodło się to Imperium Tevinter, które wypędziło z niej Avvarów. W związku z brutalnością Imperium, wieża zyskała złą reputację i sądzono, że jest przeklęta aż do czasu, gdy Krąg Magów przejął nad nią kontrolę w 3:87 Wieku Wieży.

Wioska przy jeziorze dysponuje promem, którym można dopłynąć do wieży, ale goście są tutaj nieliczni i rzadko spotykani. Większość z tych, którzy przybywają do Wieży kręgu, robią to najczęściej z dwóch powodów: albo sami chcą uczyć się magii, albo chcą ostrożnie obserwować uczących się jej.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież