Dragon Age

Cuda Thedas

Pustka

Dodano: 27 marca 2010 14:31 | autor: Severan

Pustka

Pustka jest metafizyczną krainą, która jest oddzielona Zasłoną z częścią Thedas. Dzieli się na lenna należące do mieszkających tam duchów. Zmieniają one krajobraz Pustki, tak aby naśladować to, co widzą w umysłach śniących śmiertelników. Według Zakonu, Pustka jest pierwszą krainą stworzoną przez Stwórcę, którą zaludnił on duchami, pierwszymi z jego stworzeń.

Każda żyjąca istota, z wyłączeniem krasnoludów, wchodzi do Pustki mentalnie, kiedy śni. Także magowie wkraczają do niej, gdy rzucają zaklęcia. Zabicie śniącego śmiertelnika w Pustce jest szokiem dla jego żyjącego ciała, lecz nie jest to dla niego śmiertelne. Osoba taka zwyczajnie się budzi. Śmiertelnicy weszli fizycznie do Pustki tylko raz, co było spowodowane przez Pierwszą Plagę. Magowie z Kręgu regularnie odwiedzają Pustkę za pomocą lyrium i podczas ich Katorgi, projekcja maga pojawia się w Pustce, aby uodporniła się na ataki demonów.

Zakon utrzymuje także, że kiedy osoba umiera, jej duch przechodzi przez Pustkę w drodze do pośmiertnego życia. Ci, którzy odwrócili się od Stwórcy, zostają skazani na wieczną wędrówkę po Pustce jako zagubione dusze.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież