Dragon Age

Cuda Thedas

Redcliffe

Dodano: 27 marca 2010 14:32 | autor: Severan

Redcliffe

Usytuowana na zachodnim wybrzeżu Jeziora Calenhad wioska Redcliffe swoją nazwę zawdzięcza czerwonawej barwie klifów, które się nad nią wznoszą. Ścieżka prowadzi przez wzgórza i most do wyspy, gdzie stoi starożytny Zamek Redcliffe i wioska nieopodal niego. Od czasów klanów Alamarri zamek bronił głównego przejścia przez Góry Mroźnego Grzbietu do Orlais.

To stąd górski lud Avvar przeprowadził atak na niziny na wschodzie, i to był ten zamek, który Imperium musiało zdobyć, aby móc później podbić Ferelden. Nie było to łatwe zadanie. Choć lud Redcliffe jest prosty, jest także dumny ze swojej dawnej roli jako pierwsza linia obrony Ferelden. Lokalne powiedzenie mówi „Nie ma takiego żelaza we wzgórzach, jakie jest w tych ludziach” i nikt mu nie zaprzecza.

Redcliffe jest położone pośród zachodnich wzgórz Ferelden. Niegdyś służyło jako strategiczny punkt pomiędzy Orzammarem i Fereldenem, kiedy ludzie Fereldenu obawiali się krasnoludzkiej inwazji. Wioska wokół zamku rosła, aż w końcu arling miał tak rozwinięte osadnictwo, niż jakiekolwiek rządzone przez banna lub teyrna. Herbem Redcliffe jest wieża za czerwonym klifie.

Arl Eamon, ulubiony wuj Króla Cailana, jest aktualnym Arlem Redcliffe. Z tej wioski pochodzi dwóch naszych potencjalnych towarzyszy – Alistair i Ser Jory.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież