Dragon Age

Cuda Thedas

Hierarchia Kręgu

Dodano: 27 kwietnia 2010 11:05 | autor: Dirklan

Ochrona zwykłych ludzi przed magami, a także magów przed nimi samymi, to rzecz niełatwa. Każda wieża Kręgu posiadać musi jakiś rodzaj samorządu, bo wolą Stwórcy jest, by ludzie brali Odpowiedzialność za swe czyny--by sami grzeszyli i wodzili, a najwyższych łask i chwały dostępowali własnych siłach.

Ty, który odpowiadać będziesz za bezpieczeństwo Kręgu, zdawać sobie musisz sprawę z rządzącym nim zasad. Sercem każdej wieży jest pierwszy zaklinacz. To on decyduje o tym, jaki kurs przybierze Krąg. To on wybiera uczniów, którzy poddani zostaną próbom i staną się pełnoprawnymi magami. To z nim właśnie najbliżej będziesz współpracować.

Pierwszemu zaklinaczowi pomagać będzie niewielka rada, w której skład wejdą starsi zaklinacze, cieszący się największym zaufaniem i najbardziej doświadczeni magowie w wieży. To spośród nich wybiera się zawsze następcę aktualnego pierwszego zaklinacza. Dalej mamy zaklinaczy, czyli nauczycieli i mentorów. Musisz ich dobrze poznać, by trzymać rękę na pulsie tego, co dzieje się w Kręgu, zaklinacze bowiem doskonale znają nastroje panujące pośród swych uczniów.

Wszyscy ci, którzy mają już za sobą Katorgę, ale nie przyjęli jeszcze młodych na naukę, są magami. To przede wszystkim oni są źródłem kłopotów w Kręgu, a konkretnie ich lenistwo i brak doświadczenia. Co prawda większość mieszkańców każdej wieży to uczniowie, ale ci, z uwagi na braki w wyszkoleniu, stanowią najczęściej zagrożenie dla samych siebie, a nie dla innych.

  • Rycerz - dowódca Serain, templariusz Zakonu, wliście do swego następcy.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież