Dragon Age

Cuda Thedas

Maleficarum

Dodano: 27 kwietnia 2010 12:36 | autor: Dirklan

Padło pytanie: "Czym są maleficarum? Jak mamy ich rozpoznać?" Zakłopotało mnie to pytanie nie mniej niż was. Przychodzicie do mnie po mądrość twórcy, ale dobrze wiecie, że jego serce nie zdołało ocalić umiłowanej Andrasty. Dlatego uczyniłam to, co każdy śmiertelnik uczynić musi--odpowiedzi poszukałam w słowach Jego prorokini. Tam odnalazłam spokój umysłu.

Bo powiedziała do nas: "Magia istnieje po to, by służyć człowiekowi, a nie by nim władać." Dlatego powiadam wam--ci, którzy zajmują się magią panującą nad umysłami i sercami innych, pogwałcili prawo Stwórcy.

I rzekła do nas Nasza Pani: "Ci, którzy krzywdzą dzieci Jego bez powodu, znienawidzeni są przez Stwórcę i przez Niego przeklęci." I jasnym się dla mnie stało, a tak samo jasnym dla was wszystkich powinno, że magia, która czerpie swą moc z krzywdy innych i we krwi ich znajduje swą energię, znienawidzona jest przez Stwórcę.

Magowie, którzy szanują Stwórcę i przestrzegają Jego praw, mile są widziani jako nasi bracia i nasze siostry. Ci zaś, którzy odrzucają prawa Stwórcy oraz słowa Jego prorokini, stają się apostatami. Należy ich wygnać, bo nie ma dla nich miejsca pośród nas.

  • Z Kazań Justynii I.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież