Dragon Age

Cuda Thedas

Główne zasady korzystania z magii

Dodano: 27 kwietnia 2010 18:24 | autor: Dirklan

Nie możecie tkwić w przekonaniu, że magia jest wszechpotężna. Magia ma pewne ograniczenia i nawet najświetniejsi spośród magów nie są ich w stanie pokonać.

Nikt, na przykład, nie odkrył jeszcze sposobu podróżowania--czy to na większe, czy mniejsze odległości--innego niż mozolne stawianie jednej stopy przed drugą. To wina niezmiennej natury świata materialnego. Tak wiec nie, nie skoczycie sobie w sekundkę do Miranthous, żeby pożyczyć filiżankę cukru, ani nie wpadniecie magicznym sposobem do uczniowskiej bursy po esej, który "zapomnieliście" wziąć z biurka. Będziecie po prostu musieli przygotować się zawczasu.

Nawet gdy poślecie swe umysły do Pustki, ciała wasze zostaną na miejscu. Tę barierę udało się pokonać tylko raz, a zaklęcie wymagało użycia dwóch trzecich znajdującego się w posiadaniu Imperium Tevinter lyrium oraz krwi kilku setek niewolników. Rezultaty zaś były katastrofalne.

I na koniec, życie jest rzeczą skończoną. Naprawdę dobry uzdrowiciel może zawrócić człowieka znad przepaści, w której mroku czai się śmierć, gdy oddech i bicie serca ustały, ale dusza nadała kurczowo trzyma się życia. Kiedy jednak dusza opuści ciało, nie można jej już przyzwać z powrotem. I nie jest to kwestią braku umiejętności czy mocy. Taka jest po prostu rzeczywistość.

  • Z Wykładów Pierwszego Zaklinacza Wenselusa.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież