Dragon Age

Cuda Thedas

Wyciszeni

Dodano: 28 kwietnia 2010 12:25 | autor: Dirklan

Wyciszeni to najbardziej niezrozumiani, a zarazem najbardziej widoczni członkowie Kręgu. W każdym pokaźnych rozmiarów mieście znaleźć można należący do Kręgu Magów sklep, który prowadzony przez Wyciszonego.

Nazwa "Wyciszeni" może być myląca, bo nie są oni wcale cisi. Przypominają raczej nieożywione przedmioty, które posiadły w jakiś sposób zdolność mowy. Gdyby stół zechciał wam sprzedać zaklęty kozik, wyglądałoby to podobnie do rozmowy z Wyciszonym. Ich oczom brak wyrazu, a głos jest monotonny. Może i niezrównani z nich rzemieślnicy, ale z pewnością nie należą do magów, w których obecności przeciętny człowiek mógłby się odprężyć.

  • Z W pogoni za wiedzą: podróże uczonego Zakonu autorstwa brata Genitivusa.

Chociaż uczniowie nie znają prawdziwej natury Katorgi, wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie niesie ze sobą konsekwencje--albo pomyślnie ją przejdą i zostaną pełnoprawnymi magami, albo wszelki słuch po nich zaginie. Ci, którzy boją się poddać temu rytuałowi przejścia lub zostaną uznani za zbyt słabych bądź niezrównoważonych, poddawani są Rytuałowi Wyciszenia.

Sama procedura, podobnie jak w przypadku Katorgi, utrzymywana jest w tajemnicy, ale jej rezultaty są powszechnie znane. W trakcie rytuału przerwane zostają więzy łączące daną osobę z Pustką. Dlatego Wyciszeni nie śnią. Zneutralizowane zostaje w ten sposób największe zagrożenie, z jakim może się zetknąć słaby lub nieprzygotowany mag--chodzi mianowicie o atak ze strony znajdujących się za Zasłoną demonów. To jednak mniej ważny spośród skutków Wyciszenia. Jest bowiem jeszcze brak snów, który niesie za sobą brak zdolności magicznych oraz emocji.

Wyciszeni przypominają, o ironio, lunatyków, nigdy tak do końca nie przebudzonych, ale i nie śpiących. Nadal jednak pozostają członkami Kręgu, a według niektórych stanowią jeden z najważniejszych jego elementów. Dysponują niewiarygodną zdolnością koncentracji--uwagi Wyciszonego maga nie sposób bowiem odwrócić--co czyni z nich tak wspaniałych rzemieślników, że pod względem umiejętności dorównują nawet krasnoludem. W skład Formari, gałęzi Kręgu, zajmującej się zaklinaniem przedmiotów, wchodząc wyłącznie Wyciszeni, stając się źródłem majątku, dzięki któremu jesteśmy w stanie utrzymywać nasze wieże.

  • Z O Wyciszeniu i roli Pustki w społeczeństwie ludzi autorstwa Pierwszego Zaklinacza Josephusa.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież