Dragon Age

Cuda Thedas

Pochodzenie Postaci

Dodano: 16 września 2010 15:44 | autor: Severan

Pochodzenie Twojej postaci – a więc jej „Początek” – decyduje o tym, który spośród sześciu prologów rozegrasz i będzie wpływać na dalszy bieg fabuły. Choć w grze dostępnych jest sześć rożnych pochodzeń, każde z nich związane jest z pewną kombinacją rasy oraz klasy postaci. Gdy wybierzesz już rasę i klasę postaci, będziesz mógł zdecydować się na jedno z dwóch pochodzeń.

Człowiek szlachcic

Człowiek szlachcic Wojownicy i łotrzykowie rasy ludzkiej zawsze wywodzić się będą ze szlacheckiego domu Couslandów, jednego z najpotężniejszych rodów w Fereldenie. Jednak nawet życie pełne przywilejów może zawalić się w obliczu zdrady …

Magin

Magin Magowie rasy ludzkiej lub elfickiej, wywodzący się odpowiednio z rodów Amell bądź Surana, dowiadują się, że ich długie dzieciństwo, w trakcie którego pobierali nauki w zakresie sztuk magicznych, dobiega wreszcie końca: pora stawić czoło Katordze, utrzymywanemu od dawien dawna w tajemnicy rytuałowi, w toku którego uczeń staje się pełnoprawnym magiem, albo... znika na zawsze.

Miejski elf

Miejski elf Elficcy wojownicy i łotrzykowie mogą zdecydować się zostać członkami rodziny Tabris, jednej z familii miejskich elfów, mieszkającej w najbiedniejszej dzielnicy miasta Denerim, gdzie aranżowane małżeństwo daje nadzieję na oderwanie się – choćby tylko na jeden dzień – od życia w nędzy i poniżeniu. Jednak gdy miejscowy lord zacznie domagać się swych „praw” odnośnie pewnej panny młodej, rasowe napięcia staną się paliwem, które doprowadzi do masakry.

Dalijski elf

Dalijski elf Elficcy wojownicy i łotrzykowie mogą także wybrać dumny żywot pośród dalijskich elfów, należących do wędrującego po starodawnych lasach klanu Mahariel, żyjącego w izolacji od ludzi, którzy mogliby zniszczyć pozostałości prawdziwej elfickiej kultury. Jednak gdy przypadkiem natkniesz się na relikt przeszłości swego ludu, twoje plany na przyszłość muszą zostać zweryfikowane.

Krasnolud plebejusz

Krasnolud plebejusz Krasnoludzcy wojownicy i łotrzykowie mogą rozpocząć swoją przygodę jako członkowie rodu Brosca, należący do „bezkastowców”, a więc znajdującego się na najniższym szczeblu krasnoludzkiej społeczności, gdzie uległość wobec miejscowego przywódcy grupy przestępczej zawsze wydawała się najlepszym sposobem na utrzymanie się przy życiu, przynajmniej o ten jeden dzień dłużej.

Krasnolud szlachcic

Krasnolud szlachcic Krasnoludzcy wojownicy i łotrzykowie mogą także zdecydować się na przynależność do rodu Aeducanow, królewskiej rodziny z Orzammaru, gdzie walka o władzę przejawia się w brutalnej rywalizacji pomiędzy najbliższymi krewniakami.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież