Dragon Age

Cuda Thedas

Rasy

Dodano: 19 sierpnia 2010 23:51 | autor: Maura

Ludzie

CzłowiekCzłowiek

Ludzie to najliczniejsza, ale także najbardziej podzielona ze wszystkich ras. Tylko cztery razy zdarzyło się, by wszyscy zebrali się pod jednym sztandarem - ostatni raz miało to miejsce wiele wieków temu. W społeczności ludzi dużą rolę odgrywa religia oraz Zakon. To właśnie najbardziej odróżnia ich od elfów i krasnoludów. Ludzie mogą być wojownikami, łotrzykami lub magami.

Premie rasowe: +1 do siły, +1 do zręczności, +1 do magii, +1 do sprytu<

Elfy

ElfElf

Po zniewoleniu przez ludzi większość elfów straciła niemal cały dorobek kulturowy swej rasy i wiodła żebracze życie w miastach swoich ciemiężycieli. Jedynie plemiona dalijskich nomadów wciąż kurczowo trzymają się tradycji, doskonale posługują się łukiem i dochowują wierności dawnym bogom, przemierzając starodawne lasy, bo nigdzie indziej nie są mile widziane. Elfy mogą być wojownikami, łotrzykami lub magami.

Premie rasowe: +2 do siły woli, +2 do magii

Krasnoludy

KrasnoludElf

Krasnoludy ściśle podlegają hierarchii kast oraz tradycji. Od wielu pokoleń prowadzą skazaną na porażkę wojnę z mrocznymi pomiotami, w obronie ostatniej twierdzy swego rozległego niegdyś podziemnego królestwa. Krasnoludy są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie formy magii. Co za tym idzie, nie mogą zostawać magami.

Premie rasowe:, +1 do siły, +1 do zręczności, +2 do kondycji, 10% szans na odparcie wrogiej magii

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież