Dragon Age

Cuda Thedas

Specjalizacje

Dodano: 12 marca 2010 14:43 | autor: Severan

Gdy któraś z Twoich postaci stanie się wystarczająco potężna i posiądzie tajemną wiedzę, będzie można wybrać dla niej specjalizację związaną z klasą postaci. Głowna postać może wybrać dwie specjalizacje, jedną na poziomie siódmym i drugą na poziomie czternastym. Pozostali humanoidalni członkowie drużyny posiadają już jedną specjalizację i mogą wybrać kolejną. Każda specjalizacja wiąże się z pewnymi premiami i odblokowuje nową grupę potężnych talentów lub zaklęć.

Wojownik

Berserker

Dragon Gdy wpadnie w szał, berserker traci częściowo świadomość, stając się niszczycielską siłą niosącą śmierć i kalectwo. Należy jednak pamiętać o tym, że jego żądzę krwi trudno podtrzymać.
Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Oghren potwierdzi chęć nauczenia innego wojownika bycia berserkerem.
Drugi sposób: księga u krasnoludzkiego handlarza Gorima, którego odnajdziesz w Dzielnicy targowej miasta Denerim(jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry).

Czempion

Czempion Czempiona zawsze łatwo zauważyć na polu walki, stojącego ramię w ramię ze swymi sprzymierzeńcami, wykrzykującego podnoszące na duchu słowa z głębokim przekonaniem, które wroga doprowadza na skraj rozpaczy.
Musisz pomyślnie rozwiązać quest Arl Redcliffe, a więc przyczynić się do pozyskania szczypty prochów z innego głównego questu – Urna Świętych Prochów. Specjalizację otrzymasz tuż po tym jak odbyłeś rozmowę z uzdrowionym arlem Eamonem w zamku Redcliffe.

Templariusz

Templariusz Templariusze są zmorą magów, którzy pobłądzili. Neutralizują ich najgroźniejsze zdolności, by drużyna mogła dokończyć dzieła.
Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Alistair potwierdzi chęć nauczenia innego wojownika bycia templariuszem. Ewentualnie możesz zakupić odpowiednią księgę u krasnoludzkiego handlarza Bodahna(obóz). Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.

Łupieżca

Łupieżca Łupieżcy to ucieleśnienie koszmarów, masochiści, którzy flirtują ze śmiercią, przeświadczeni, że sprowadzą w ten sposób śmierć na swych wrogów.
W trakcie rozwiązywania głównego questu Urna Świętych Prochów musisz przystać na propozycję kultystów spotkanych w jaskiniach, potwierdzając chęć zniszczenia prochów z wykorzystaniem smoczej krwi. Następnie musisz pomyślnie zaliczyć wszystkie cztery próby, a po zbliżeniu się do urny wybrać z listy czynności akcję polegającą na wymieszaniu krwi z prochami. Po pokonaniu wrogów (strażnik Prób z obstawą + ewentualnie niektórzy członkowie drużyny) należy powrócić na szczyt góry i porozmawiać z Kolgrimem. Specjalizacja zostanie odblokowana po wypiciu smoczej krwi.

Mag

Mistyczny Wojownik

Mistyczny Wojownik Mistyczny wojownik to mag posługujący się niekonwencjonalnymi metodami, odrzucający potęgę bezpośrednich magicznych ataków na rzecz konwencjonalnego uzbrojenia, które opanowuje w sposób doskonały.
Przystąp do rozwiązywania głównego questu Natura bestii i zatrzymaj się dopiero po dotarciu do niższego poziomu ruin (już po przekroczeniu magicznej bariery i na niedługo przed dotarciem do legowiska wilkołaków). W trakcie eksploracji tego poziomu musisz zbadać jeden z bocznych korytarzy. Kliknięcie na ukrytym w mroku filakterium zainicjuje poboczny quest Mistyczny wojownik. Całość sprowadza się do poproszenia uwięzionej w filakterium istoty o przekazanie swojej wiedzy w zamian za spełnienie (lub nie) jej prośby.

Mag Krwi

Mag Krwi Mag krwi posługuje się zakazaną magią, która w mniejszym stopniu opiera się na wykorzystaniu lyrium oraz many, zamiast tego czerpiąc bezpośrednio z esencji życia. Ich zaklęcia mogą wydawać się odpychające, lecz są niezwykle potężne, umożliwiając nawet odebranie wystawionym na ich działanie istotom wolnej woli.
W trakcie questu Arl Redcliffe zdecyduj się na rozwiązanie polegające na pokonaniu opętanego Connora w Pustce. Wybierz siebie jako osobę, która wybierze się do Pustki celem zlikwidowania demona (nie możesz niestety skorzystać z pomocy Wynne, Morrigan, Jowana ani Irvinga). Pokonuj kolejne wariacje demona aż awansujesz do ostatecznej potyczki. Zainicjuj rozmowę i tym razem przystań na pokojowe rozwiązanie problemu. Jeżeli zgodzisz się na propozycję demona odnośnie ponownego opętania Connora w przyszłości to w zamian odblokujesz specjalizację maga krwi.

Zmiennokształtny

Zmiennokształtny Wyszkolony w sztuce transformacji zmiennokształtny nigdy nie jest przeciwnikiem, z jakim spodziewali się zmierzyć jego adwersarze.
Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Bardziej oczywiste rozwiązanie, to po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Morrigan potwierdzi chęć nauczenia innego maga bycia zmiennokształtnym.
Drugi sposób, to możesz poprosić o pomoc w nabyciu tej specjalizacji elfa Varathorna, którego spotkasz w obozie Dalijczyków (skraj lasu Brecilian).

Uzdrowiciel Dusz

Uzdrowiciel Dusz Uzdrowiciel dusz nigdy się nie spieszy, ponad błyskawiczną siłę ofensywną przedkłada pewne zwycięstwo, w którego odniesieniu pomagają mu niezłomni sprzymierzeńcy.
Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Bardziej oczywiste rozwiązanie, to Wynne, która dołączy do drużyny niedługo po rozpoczęciu głównego questu Przerwany krąg. Trzeba mieć wysokie poparcie, a także wykonać quest poboczny związany z tą postacią.
Drugie rozwiązanie, to w Denerimie w sklepie „Cuda Thedas”, można kupić księgę. Jeśli nie znajduje się w ofercie, to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.

 

Łotrzyk

Skrytobójca

Skrytobójca Skrytobójcy to niezwykle skuteczni mordercy, zdolni znaleźć słabe punkty przeciwnika, które wykorzystać mogą oni sami, a także ich sprzymierzeńcy.
Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Zevran potwierdzi chęć nauczenia innego łotrzyka bycia skrytobójcą. Możesz też zakupić odpowiednią księgę u elfiego handlarza Alaritha. Osobę tę odnajdziesz w Obcowisku w mieście Denerim. Warto zaznaczyć, że będziesz się tam mógł udać dopiero po rozpoczęciu głównego questu Wzburzenie w Obcowisku, a zakupów dokonać po ustaleniu co stało się z chorymi elfami. Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.

Bard

Bard Tylko najbardziej niewinni spośród bardów uważają siebie wyłącznie za dostarczycieli rozrywki. Wielu z nich to mistrzowie manipulacji, którzy dzięki swemu zawodowi zyskują łatwy dostęp do osób będących przy władzy. Nie nadają się do walki w pojedynkę, koncentrując się zamiast tego na inspirowaniu sprzymierzeńców i zniechęcaniu wrogów, przechylając w ten sposób szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny.
Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Możesz nauczyć się od Leliany. Warto zaznaczyć, że uzyskanie dużej liczby punktów poparcia będzie niewystarczające, bo musisz także wykonać jej quest poboczny. Dopiero wtedy towarzyszka wyrazi chęć nauczenia innych członków drużyny specjalizacji barda. Możesz też zakupić odpowiednią księgę u Alimara. Handlarza tego odnajdziesz w Orzammarze, a konkretnie w Składzie Alimara w Kurzowisku. Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.

Szampierz

Szampierz Szampierze to mistrzowie szybkości, uników oraz finezji – gdy zaatakuje przeciwnik, błyskawicznie się przemieszczają, zadając dezorientujące ciosy lub atakując jego słabe punkty.
Specjalizację tę możesz odblokować w trakcie swojego pobytu w Denerim. Wybierz się do Perły, a po znalezieniu się w środku zaczekaj aż Izabela odpędzi się od grupki chuliganów. Możesz z nią teraz porozmawiać i poprosić ją o przekazanie posiadanej wiedzy. Dowiesz się, że musisz ją najpierw pokonać w grze w karty, lecz na szczęście całość sprowadza się do złapania jej na oszustwie. Będzie to możliwe w przypadku zabawy postacią z mocno rozwiniętym współczynnikiem zręczności.

Łowca

Łowca Łowca to przyjaciel zwierząt i, co ważniejsze, ich zaprzysięgły sprzymierzeniec. Łowca w potrzebie zawsze może liczyć na pomoc w postaci dodatkowej pary szczęk wyposażonych w ostre zębiska.
Musisz zakupić odpowiednią księgę u Bodahna(obóz). Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież