Dragon Age

Cuda Thedas

Dragon Age: Zamaskowane Imperium

Dodano: 03 kwietnia 2013 20:06 | autor: Severan
Dragon Age: The Masked Empire Dragon Age: Zamaskowane Imperium

Data wydania: kwiecień 2014
Autor: Patrick Weekes
Oryginalny tytuł: Dragon Age: The Masked Empire
Wydawca: TOR Books

Cesarzowa Orlais, Celene, zasiadła na tronie najpotężniejszego narodu Thedas, dzięki mądrości, dowcipowi i bezwzględnej manipulacji. Teraz, Imperium, które poprowadziła w erę oświecenia, grozi zbliżająca się nieuchronnie woja między Templariuszami a Magami. Nawet w obliczu trwającego buntu wśród uciskanych elfów, aby uchronić Orlais, Celene musi pozostać na tronie za wszelką cenę.

Wielki Książę Gaspard, posiadający legendarne umiejętności Orlezjańskiego Chevaliera, wygrał niezliczone bitwy dla Imperium i Cesarzowej. Czy jednak walczył na próżno? Gdy Krąg zawodzi i rozpoczyna się chaos, zaczyna on wątpić, czy dyplomatyczne podejście Celene do problemu Magów i powstania Elfów będzie w stanie utrzymać bezpieczeństwo Imperium. Być może nadszedł czas na nowego przywódcę, który żyje według Kodeksu Chevalierów i ponownie przywróci siłę Orlais.

Briala była służącą Celene odkąd były one jeszcze dziećmi. Subtelnie wykorzystała swoje stanowisko w celu poprawy warunków życia elfów w całym Orlais. Jest ona powiernicą Celene, mistrzem szpiegowania i kochanką, ale kiedy polityka zmusza cesarzową do wyboru pomiędzy prawami ludzi Briali a orlezjańskim tronem, Briala musi zdecydować wobec kogo pozostać lojalną.

Sojusze są zrywane, a obietnice łamane, kiedy Celene i Gaspard walczą o tron Orlais, ale ostatecznie elfy, które ukrywają się w lasach lub głodują w obcowiskach, mogą zadecydować o losach zamaskowanego imperium.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież