Dragon Age

Cuda Thedas

Mike Laidlaw, dyrektor kreatywny serii „Dragon Age”, odchodzi z BioWare

Dodano: 13 października 2017 10:07 | autor: Pottero

BioWare powoli, ale nieubłaganie się wykrusza – w minionych latach ze studia odeszło wielu utalentowanych pracowników, którzy byli z nim związani nawet jeśli nie od początku, to od wystarczająco dawna, żeby ich strata mogła zaboleć. Wczoraj o zakończeniu współpracy poinformował publicznie Mike Laidlaw, który pracował w BioWare od czternastu lat. Zaczynał jako główny scenarzysta Jade Empire i jeden z projektantów pierwszej odsłony Mass Effect. Z serią Dragon Age związany był praktycznie od zawsze – początkowo pełnił funkcję głównego projektanta Dragon Age: Początku, a potem dyrektora kreatywnego – zarówno całej serii, jak i jej poszczególnych odsłon, w tym Inkwizycji i Dragon Age IV. Porzucenie projektu przez tak ważną osobę, będącą odpowiednikiem reżysera, na pewno nie jest dobrą wiadomością dla osób czekających na „czwórkę”, ale to, czy osierocenie gry odbije się na jej jakości, zależy od tego, na jakim etapie są prace nad nią. Być może odejście Laidlawa i przekazanie pałeczki jego następcy odbyło się płynnie i nie dojdzie do powtórki z Mass Effect: Andromedy.

Poza samymi grami, Laidlaw – wraz innymi artystami i scenarzystami – współtworzył dwa tomy kompendium The World of Thedas oraz artbook The Art of Dragon Age: Inquisition, do którego napisał również przedmowę.

Pożegnalny wpis Laidlawa można przeczytać na jego twitterze. Jego treść jest zwyczajowa: „ze smutkiem”, „to były wspaniałe lata”, „utalentowani ludzie”, „kocham was”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież