Dragon Age

Cuda Thedas

Nowy Zestaw Mistrza Gry do Dragon Age RPG w drodze!

Dodano: 21 listopada 2015 10:41 | autor: Rufus

Game Master's Kit Wydawnictwo Green Ronin właśnie przypomnialo o swojej pracy nad grą Dragon Age RPG. Aktualnie ekipa Chrisa Pramasa pracuje nad wydaniem Zestawów Mistrza Gry do swoich najpopularniejszych gier - w tym także i Dragon Age RPG. Zaktualizowany Game Master's Kit będzie bardzo dobrze wspołpracował z wydanym niedawno Dragon Age Core Rulebook. Premiera zapowiedziana jest na marzec 2016 roku. Jeśli chcielibyście poznać szczegóły, zapraszamy do rozwinięcia.


Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań po premierze Fantasy AGE było „Czy zamierzacie zrobić ekran Mistrza Gry?” W tym samym czasie nakład naszych ekranów z innych gier został wyczerpany. Nie mieliśmy przez jakiś czas w sprzedaży zestawów MG dla Dragon Age, A Song of Ice and Fire Roleplaying i Mutants & Masterminds. Czekaliśmy na właściwy moment, by wznowić nakład i ten czas właśnie nadszedł!

W pierwszym kwartale przyszłego roku ukażą się zestawy MG do tytułów takich jak: Fantasy AGE, Mutants & Masterminds, Dragon Age oraz A Song of Ice and Fire Roleplaying. Tytuły te mają kilka wspólnych cech. Mianowicie, każdy z nich posiada ekran MG w solidnej, twardej oprawie, cztery dwustronne ściągawki/karty z zasadami i systemem walki. Ten ostatni przedmiot to karta ułatwiająca śledzenie rozwoju akcji na bieżąco, po której to karcie można pisać zmywalnymi markerami. Fantasy AGE (na które składa się wyżej wymieniona zawartość) jest oczywiście całkiem nowe, ale pozostałe trzy zestawy MG to poprawione wersje starszych wydań.

Pierwotnie do Mutants & Masterminds dołączona była 48-stronicowa broszura zawierająca zestaw szybkiego tworzenia postaci (Quickstart Character Generator). Okazał się on tak popularny i przydatny, że umieściliśmy go także w Deluxe Hero’s Handbook. Pozostałe informacje można znaleźć w księdze zasad; nie było sensu załączać broszury w całości, więc została ona zastąpiona przez karty z zasadami i systemem walki.

Zestaw MG z Dragon Age również wymagał odświeżenia. Pierwsza wersja powstała jeszcze za czasów pierwszego zestawu, więc ekran był już nieaktualny. Poprawiliśmy go tak, by przypominał Księgę Zasad Dragon Age (Core Rulebook) oraz zastąpiliśmy „A Bann Too Many” nową przygodą.

Zestaw Mistrza Gry do A Song of Ice and Fire Roleplaying ma tę samą podstawową zawartość (krótka przygoda, mapa Westeros) oraz karty z zasadami i systemem walki. Być może zmienimy grafikę ekranu (to nie zostało jeszcze ostatecznie ustalone). Przygoda jest taka sama, ale planujemy jeszcze zmienić grafikę na dwukolorową i wydrukować broszurę, tym razem w kolorze, żeby było bardziej odjazdowo.

Zestaw MG do Fantasy AGE oraz Mutants & Masterminds jest właśnie drukowany i powinien zostać wydany w styczniu. Te dla Dragon Age i A Song of Ice and Fire Roleplaying mają zaplanowaną premierę na marzec. Chciałbym tylko zastrzec, że odkąd obie gry są na licencji, nasze produkcje muszą zostać zaakceptowane i to czasem wpływa na datę wydania. To nie tyle kwestia związana z ekranem MG do A Song of Ice and Fire Roleplaying, ponieważ to w dużej mierze przedruk, natomiast ekran MG do Dragon Age’a zawiera całkiem nową przygodę i powiązaną z nią grafikę, która musi zostać zaakceptowana przez BioWare.

To dzięki Dragon Age wszystkie nowe Zestawy Mistrza Gry zostały zaopatrzone w użyteczne karty-ściągawki. Gra ta pierwotnie została wydana jako seria pudełkowych zestawów, które pozwalały na umieszczanie podobnych dodatków w łatwy sposób. Teraz, kiedy Księga Zasad Dragon Age została wydana, musieliśmy znaleźć nowy sposób, by dostarczyć karty z zasadami dla śmiałków i inne rzeczy do waszych rąk. Zestaw MG okazał się idealnym miejscem do umieszczania kart z zasadami i nowymi systemami walki. Wszystkiego tego szukajcie w sklepach w nadchodzącym roku!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież