Dragon Age

Cuda Thedas

Fernando Melo o Dragon Age Keep

Dodano: 06 lipca 2014 15:31 | autor: madzik

Fernando Melo na forum BioWare postanowił nieco więcej powiedzieć na temat usługi Dragon Age Keep - jej dacie premiery, dostępności do testów beta oraz planie pracy na najbliższy czas. Jeśli jesteście zainteresowani tą usługą i zastanawiacie się, dlaczego nie dostaliście jeszcze dostępu do bety, to zapraszamy do rozwinięcia.


 • Aplikacja „Dragon Age Keep” zostanie wypuszczona przed grą „Dragon Age: Inkwizycja”. Czasami symbolicznie mówiliśmy „miesiąc” lub „miesiące”, ale ostatecznie nie ma jeszcze konkretnej daty. Mieliśmy oczywiście nasz cel, który jest umieszczony w jakichś ramach czasowych, ale realna data będzie zdeterminowana dopiero, gdy przybliżymy się do naszego celu. Wszystko będzie zależało od wielu rzeczy, uwzględniając to, jak będą szły testy beta i jak oraz kiedy DAI otworzy drzwi dla wszystkich. Uwierz mi, gdybyśmy mieli jedną ustaloną datę zakończenia naszego projektu na pewno byśmy ją ujawnili.
 • Aplikacja „Dragon Age Keep” istnieje i ma się dobrze. Od grudnia, pozwalamy korzystać użytkownikom z bety. Celowo liczby użytkowników były bardzo małe. To pomogło nam zagwarantować, że nawet podstawowe procesy, jak logowanie beta i mechanizm sprzężenia zwrotnego (decydujący dla udanego beta), funkcjonowały jak zamierzono. Niższe liczby oznaczają także, że łatwiej było zebrać więcej informacji na temat jakości sprzężenia zwrotnego w stosunku do możliwości i zareagować na to wystarczająco wcześniej. Przybliżając się do wypuszczenia aplikacji, możemy dopuszczać do niej coraz więcej użytkowników. Ostatecznie, gdy staniemy się gotowi, żeby otworzyć drzwi wszystkim, przejdziemy do testu maksymalnego obciążenia, w którym będziemy mogli wpuścić największą możliwą liczbę użytkowników.
 • >Dlaczego nie zostałem/am jeszcze zaproszony/a? Chciałbym, żeby było możliwe pozwolić na to wszystkim, ponieważ to niesamowite uczucie widzieć tak wiele osób autentycznie zainteresowanych uczestnictwem. Ale istnieje kilka logistycznych powodów, przez które tak być nie może:
   1. Nie wybieramy po dacie zgłoszenia - aplikując pierwszego dnia nie masz więc gwarancji, że drugiego dnia będziesz pierwszy.
    Wszystko zależy od tego, co zespół chce testować na danej grupie, w zależności od tego wybierze kandydatów, którzy spełniają kryteria (wszystko może zależeć od poziomu doświadczenia z poprzednich gier, tego co napisałeś w swoim app)
    Z tej grupy zespół wybiera losowo przybliżoną liczbę docelowych użytkowników. Ponownie, w zależności od tego co ma być testowane i od ilości kont. To wszystko może nie zgrać się w czasie.
    Szanse. Nawet jeśli dodajemy więcej użytkowników beta i powiększamy rozmiar danej grupy, nadal chcemy pozyskiwać więcej beta kandydatów - szacunkowo mogę określić, że prawdopodobnie istnieje stosunek około 3-5% proporcji beta użytkowników, w stosunku do kandydatów. Z czasem będzie lepiej, będziemy dodawać coraz więcej użytkowników, to jest jeden z czynników wpływających na to, dlaczego wielu z was nie otrzymało jeszcze zaproszeń - realia są takie, że większość ich niestety nie dostanie. W każdym razie jeszcze nie teraz.
 • Dragon Age Keep nie używa jakichkolwiek plików. Nie ma żadnego importowania (chociaż nadal nad tym pracujemy, priorytetem pozostaje uzyskanie większej ilości miejsca i stabilności) i nie istnieje plik podstawowy, który należy eksportować. To znaczy, że nie potrzebujesz kopiować żadnych plików lub używać usb, czy czegokolwiek innego. Logujesz się do Dragon Age: Inkwizycja i wybierasz synchronizację z Keep. Wówczas Dragon Age: Inkwizycja pobiera plik data, który jest potrzebny i wszystko gotowe (jeśli chcesz, możesz się wylogować/ rozłączyć w tym momencie lub grać w Dragon Age: Inkwizycja, bez potrzeby logowania się na Keep, dopóki nie chcesz zacząć nowej gry i importować nowego świata).
 • Więcej wyborów. Mark wspomniał w wywiadzie, że jest ich ponad 300 jak do tej pory. Tak dokładnie jest, a na prośbę użytkowników beta, kontynuujemy prace nad zwiększeniem tych możliwości. Oczywiście (tak sądzę), nie wszystko będzie pokazane w Dragona Age: Inkwizycja. Celem Keep jest uchwycenie twojego świata tak wiernie, jak tylko możemy to zrobić. Zanim wypuścimy produkt, ujawnimy więcej informacji na Keep i jako część tego chciałbym ci jak najlepiej pokazać, czego możesz oczekiwać.

(na wpół legalnie)

Te informacje są aktualne na teraz. Plany się jednak zmieniają i być może będziemy musieli zrewidować nasze stwierdzenia w miarę upływu czasu, ale na teraz znajdujemy się w tym, a nie innym punkcie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież