Dragon Age

Cuda Thedas

Ferelden pełen nowości

Ferelden wciąż się zmienia – jego twórcy bez chwili przerwy poszukują nowych sposobów na urozmaicenie rozgrywki. Wprowadzane są nowe funkcje, które oddane w ręce Mistrzów Gry przekładają się na zupełnie nowe przygody.
Jedną z nowości jest możliwość dodawania znaczników na mapie kraju – jest to nie tylko szansa na zdobycie przydatnych informacji o Królestwie Fereldenu, lecz także na odnalezienie unikalnych zadań dla naszej postaci, od zagubionych dzieci, czekających na pomoc w odnalezieniu rodziców, po opuszczone domy, pełne czekających na odkrycie skarbów.
Oprócz licznych sesji, organizowane są też mniejsze eventy. Ostatnio graczy odwiedził tajemniczy staruszek, rozdający prezenty, a inne, równie barwne postacie można często napotkać w ośmiu różnorodnych karczmach. Warto zajrzeć także do karczmy rotacyjnej, czyli karczmy, która każdego dnia jest innym miejscem – raz placem targowym w Redcliffe, raz opuszczoną kaplicą gdzieś na bezdrożu, a raz gorącymi źródłami. Nigdy nie wiadomo, co pojawi się tam następnym razem. Wprowadzono także funkcję pogody, która w prosty pokazuje panującą w Królestwie aurę. Ikony, przygotowane specjalnie na potrzeby gry, przygotowała Mirane.
Dodano także mniejsze udogodnienia, usprawniające pisanie sesji: możliwość edycji ostatniego postu w sesjach prywatnych oraz możliwość usuwania z nich osób, które zostały dodane na przykład przez pomyłkę.
W rozwinięciu możecie bliżej zapoznać się z nowymi funkcjami. Możesz także wypróbować je, rejestrując się na www.ferelden.pl.


Mapa


Mapa umożliwia nam poznawanie geografii Fereldenu, poznawanie poszczególnych miast, a także dowiadywanie się o toczącej się w nich wydarzeniach. Niektóre znaczniki oznaczają miasta, inne upamiętniają istotne wydarzenia, jeszcze inne stanowią początek zadań, do których nasza postać może się zgłaszać, bez względu na to, czy liczy się dla niej nagroda, czy też chce po prostu zrobić coś dobrego. Uwaga! Sposób poradzenia sobie z zadaniem może potem wpływać na wydarzenia w okolicy.

1 2 2

Pogoda


Pogoda pokazuje, jakie warunki atmosferyczne panują obecnie w Fereldenie. Po najechaniu myszką można zapoznać się ze szczegółami, jednak już na pierwszy rzut oka widać, co się dzieje, dzięki zmieniającym się ikonom obecną aurę. Pogoda zmienia zmienia się wraz z upływem czasu i jest dostosowana do panującej obecnie pory roku.

1 2

Karczma rotacyjna


Karczma rotacyjna wyróżnia się na tle pozostałych tego typu miejsc faktem, iż każdego dnia staje się innym miejscem. Wprowadza to element losowości i daje nowe możliwości, zupełnie inne od tego, co oferują zwykłe karczmy. Często karczma rotacyjna staje się miejscem pod gołym niebem lub nawet czymś bardziej niecodziennym, na przykład barką lub gorącymi źródłami. Obecnie karczma rotacyjna obejmuje:
 • Wzgórze przy Redcliffe
 • Ulica handlowa w Amarancie
 • Stannica na trakcie
 • Opuszczona kaplica w Bannornie
 • Barka na rzece Drakon
 • Jezioro w Brecilianie
 • Gorące źródła
 • Deptak w Denerim

 • Chcesz się włączyć się do zabawy? Zarejestruj się już teraz na www.ferelden.pl!

  Dodatkowych informacji można szukać również na naszym forum. Zapraszamy także do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku.
   

  Dodaj komentarz


  Kod antyspamowy
  Odśwież