Dragon Age

Cuda Thedas

Do Fereldenu nadciąga chaos

Thedas staje w płomieniach. Fundamenty trwającego niemal dziewięć wieków porządku popękały i niebawem wszystko, co na nich wzniesiono, będzie musiało się zawalić. Jak poradzi sobie z tym Ferelden? Czy będzie opierał się zawierusze, czy też on również będzie musiał poddać się naporowi zmian? Wiele zależeć będzie teraz od reakcji jego mieszkańców. Zarejestruj się na www.ferelden.pl i dołącz do gry! Ty także możesz zadecydować o tym, jak potoczą się losy Fereldenu. Nie wiesz, jak zacząć? Nic nie szkodzi, wszystkiego możesz się dowiedzieć, czytając ten artykuł lub odwiedzając nas na forum.


Najnowsze wydarzenia w krainie

Konflikt magów z templariuszami nie tylko w Orlais odcisnął swoje piętno. Kiedy Poszukiwacze Prawdy dotarli do Kręgu Maginów w Dairsmuid, stolicy Rivain, okrzyknęli jego mieszkańców apostatami. Krąg został poddany Prawu Likwidacji, a magowie zabici. Poruszenie wywołała także tajemnicza śmierć Wielkiego Poszukiwacza, Lamberta van Reevesa, który został znaleziony w swojej własnej komnacie w kałuży krwi.

Kręgi jednak jeden po drugim ogłaszały niezależność, a Zakon po niemal dziewięciu wiekach względnej stabilności zaczął drżeć w posadach. Co bardziej ekstremalni przedstawiciele obu stron, zarówno magów jak i templariuszy, doprowadzali do zamętu, szczególnie w Orlais i Wolnych Marchiach. We wsiach i miastach, czasem także fereldeńskich, coraz częściej dochodziło do samosądów, nie tylko na młodych magach, ale też na zielarzach, alchemikach, medykach czy rodzinach osób obdarzonych talentem. Z zamętu, wywołanego zarówno niestabilnością polityczną w Orlais, jak i problemami Zakonu, zaczęły korzystać różnego rodzaju grupy, które pod płaszczykiem chęci dokonania zmian i ustabilizowania sytuacji, zajmowały się mordem i grabieniem. Wojna pomiędzy bannami doprowadziła do wyludnienia się centralnej części bannornu, jednak sam konflikt przygasł, a następnie doszło do zawarcia pokoju. Krążyły plotki na temat dziwnych wydarzeń na dworze Giliosa oraz o demonicznych siłach.

Co jednak z tego wszystkiego dotarło do Ferledenu, którego Krąg dalej stał, mocny w swoich fundamentach i niechętny do rozlewu krwi? Słyszało się o rozruchach, o rebeliach i o Prawie Likwidacji, ale zwykli mieszkańcy nie znali szczegółów. Na razie w Kinloch panował względny spokój. Nikt nie rozpoczynał buntu. Niestety, coraz częściej dochodziło do incydentów, a linią rozłamu stał się przede wszystkim podział na bractwa, nie magów a templariuszy. Kilku izolacjonistom, pragnącym zamieszkać gdzieś z dala w spokoju, udało się zbiec z Wieży. Po kilkunastu dniach znaleziono ich martwych, a środku bezpieczeństwa znacznie zaostrzono. Templariusze, z konieczności skupiając się na kłopotach Zakonu i samej Wieży, nie mogąc pozwolić sobie na liczne wyprawy w towarzystwie magów, mniej uwagi poświęcali problemom zwykłych mieszkańców. W bannornie coraz częściej pojawiali się więc nieumarli, w Wiedźmim Lesie w Redcliffe ponoć rozpanoszyły się demony, nikt też nie zainteresował się tajemniczą serią samobójstw w Gwaren. Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, przed czym zwykłych ludzi na co dzień chronili templariusze, a teraz mieszkańcy zaczęli odczuwać brak ich opieki.

Co gorsza pewnego dnia skrzydło świątyni w Redcliffe stanęło w ogniu. Nie udało się ustalić sprawców zamieszania, ale wielu co przesądniejszych mieszkańców stwierdziło, że jest to zły znak.

Boska musiała działać i musiała znaleźć sposób na zakończeń pogłębiającego się konfliktu. Powoli zaczynały się rozchodzić wieści o planowanym spotkaniu, które miałoby wypracować pokój między magami i templariuszami. Zaczęto wybierać także magów i templariuszy, którzy zaprezentują fereldeński Krąg podczas Konklawe. Znów wywoływało to narastający konflikt pomiędzy bractwami. Z ust do ust rozchodziła się również informacja, iż Konklawe miałby się odbyć w Świątyni Świętych Prochów na terenie Ferledenu, ostatniego państwa nieogarniętego szaleństwem…

Chcesz się włączyć się do zabawy? Zarejestruj się już dziś na www.ferelden.pl!

Dodatkowych informacji można szukać również na naszym forum. Zapraszamy także do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież