Dragon Age

Cuda Thedas

Skarbnica wiedzy: Legion Umarłych

Dodano: 06 listopada 2015 14:16 | autor: Severan

Krasnoludy to niezwykle waleczna rasa, a świetnym tego przykładem jest elitarna jednostka zwana Legionem Umarłych, której to poświęcony jest ten artykuł. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o walczących aż do śmierci legionistach, to zapraszamy do rozwinięcia.

1


"Bądź pozdrowiony w kamieniu, przyjacielu
W Legionie Umarłych
Walka nigdy się nie kończy."
—Motto Legionu Umarłych

2

Legion przyjmuje wszystkich.

Tak mi kiedyś powiedział jeden z legionistów – krasnolud, który przy wejściu do Głębokich Ścieżek czekał na resztę swego oddziału. Zbierali się powoli. Każdy miał ciężki pancerz i broń. Oraz ponure tatuaże zrobione poprzedniej nocy podczas swego pogrzebu.

Bo taka jest właśnie natura Legionu. Wszyscy jego żołnierze nie żyją. Wstąpić może każdy krasnolud, o ile jest gotów wyrzec się wszystkiego, co posiada. Obrzędy pogrzebowe są niezwykle ponure – to pożegnanie z rodziną i ukochanymi. Dobytek zostaje rozdany spadkobiercom, padają ostatnie słowa. I już jest po wszystkim. Nowy legionista maszeruje na Głębokie Ścieżki, skąd nigdy nie wraca. Do ostatniej kropli krwi będzie walczyć z pomiotami, które zagrabiły tak wiele jego ojcowskiej ziemi.

Wielu wstępuje do Legionu, aby wymazać przeszłość. Przestępcy zaciągają się, aby uniknąć kary. Pozbawieni honoru, by oszczędzić cierpień swym rodzinom i klanom. Bankruci zgłaszają się, aby uniknąć płacenia długów. Nieliczni przychodzą po chwałę. Legion wszystkich jednak wita z otwartymi ramionami.

Ten oddział ma dotrzeć do słynnej fortecy Bownammar, gdzie znajdowała się niegdyś siedziba Legionu, związana z największym krasnoludzkim Patronem. Bownammar to święte miejsce, a jego utrata była poważnym ciosem dla krasnoludzkich królestw. Gdyby udało się go odbić, byłby to pozytywny sygnał dla wszystkich mieszkańców Orzammaru. Jednak bez względu na to, czy zostanie zdobyty, czy nie, wszyscy ci wojownicy zginą na Głębokich Ścieżkach. To ponura myśl, ale teraz już wiem, dlaczego krasnoludy powiadają, że szarża Legionu to najstraszliwszy widok na polu walki. Jego żołnierze nie mają bowiem nic do stracenia.

—Fragment dzieła „Kamienne sale krasnoludów” autorstwa brata Genitivusa, uczonego Zakonu

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież